Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen mi értelme plussz...

Egyetemen mi értelme plussz tárgyat felvenni?

Figyelt kérdés
Szinte minden ismerősöm vesz/vett fel vmi + tantárgyat, valamelyik totál értelemetlen, semmi köze a szakhoz. Nekem így a kötelezőkkel kijön a 30 kredit, a kötelezően ill. szabadon választható tárgyak második ill. harmadik évesek. Első éves vagyok, nem tudom valóban érdemes valami választhatót felvenni pl. ha át szeretném soroltatni magam államira, vagy egyéb esetben van jelentősége?
2012. jan. 22. 10:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Először is, államira átsorolás sajna nem megy úgy, ahogy hangzik. Azokat veszik át főleg, akik minél több tárgyból kapnak minél jobb jegyeket. Tehát, nézik, hogy hány kredited van és a tanulmányi eredményt, valamint, nálunk(EKTF) azt is, hogy milyen plusz munkát végzel, pl tagja vagy vmi tanulmányi körnek, plusz lóf@sznak, bármi plusznak.

Ha neked a kötelezőkkel kijön a 30 kredit, akkor szerintem hagyhatod a többit, ha csak nem kötelező felvenni valami minorként, vagy mi a tök. Vagy, ha esetleg vmi érdekel, akkor arra menj, elvégre fizetsz egy csomó tandíjat, ergó kapj is valamit a pénzedért.

Én spec a kötelezőkön rágom át magam először, ott kiderül, mi nehéz, így nem ér meglepetésként a vége felé, hogy hoppá, ez de roh@dt nehéz és bukta, hanem elejétől bukta, és sok-sok próbálkozás.

Remélem érthető voltam. Hajrá!

2012. jan. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én államilag támogatott képzésen vagyok.

Azért éri meg 30 helyett mondjuk 32 vagy 34 kredeitet csinálni, mert:


- az ösztöndíj számításnál mindig 30-al osztják a kredit*érdemjegy összeget, és mivel eleve lehetetlen minden tárgyat 5-ösre megcsinálni, jobb ösztöndíjátlag jön ki akkor, ha 32, 34, 36 kreditje van az embernek...

- mindenhol vannak szabadon választható tárgyak, példuál nekünk is 10 kredit értékben szabadon választható tárgyakat KELL választani a képzés során valamikor. Így semmi baj nincs, ha olyan tárgyakat válogat valaki, aminek semmi köze a szakjához.

- lehet hogy pont bepasszol egy tárgy az órarendbe.. lenne 2 óra lyukasóra, de azalatt úgysem lehet sok mindent csinálni, akkor felvesz az ember oda egy tárgyat, és így nem is unatkozik, és megvan plusz 2 kredit is.

- van olyan, hogy egy tárgy a későbbi félévre lenne a mintatanterv szerint, de nincs semmi előfeltétele, és így előrehozható. Például egy negyedik féléves tárgy megcsinálható a második félévben, vagy egy hatodik féléves tárgy a negyedikben. Ennek is több indoka lehet: ha valakinek például csak az a lényeg, hogy meglegyen a kettes, akkor az a lényeg, hogy a tárgyak minél előbb elfogyjanak. Vagy az utolsó félévek így egy kicsit "lazábbak" lehetnek, hogy nem kell annyi különböző tárgyra koncentrálni.. Vagy ha nehéz egy tárgy, és arra számít az ember, hogy elsőre úgysem sikerül, akkor felveszi korábban, és ha tényleg nem sikerül, akkor sincs baj, mert akkor felveszi mintatanterv szerinti félévben is, és nem veszít évet.


Tehát tucatnyi indok lehet rá, hogy miért éri meg eltérni a mintatantervtől, és tárgyakat előrehozni, vagy plusz tárgyakat felvenni.

2012. jan. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden intézményben javít az átlagon a 30+ kredit, nekünk egyszerű számtani átlagot néznek, úgyhogy ez nem mindenhol állja meg a helyét. Viszont egyszerűen muszáj választható tárgyakat felvenned majd neked is később, mert csak úgy végezhetsz, ha megvan átlagosan a félévi 30 kredit. Most megvan a kötelezőkből, akkor ne vegyél fel, viszont később lehet csak 22, vagy 20 kötelező kredited lesz, akkor fel kell venned 3 vagy 4 választhatót.
2012. jan. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen azt tudom, majd a 2. évre írja a mintatanterv a kötelezően és a szabadon választható tárgyakat, mégis ennek ellenére nagyon sokan vesznek fel + tárgyat. Azt sem tudom hogy milyen átlagot néznek, vagy hogyan számolják, úgy hallottam a kredittel kell szorozni és osztani, de akkor ha pl veszek fel + 2 tantárgyak ami 6 kredit akkor is 30-al osztom? De akkor hogyan ha azzal is kell szorozni ha beleszámít? Totál sötét nekem ez az egész.:S
2012. jan. 22. 13:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!