Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ez így működik a diákhitel...

Ez így működik a diákhitel igénylésnél? SOS!

Figyelt kérdés

Ez úgy működik, hogy ha tegyük fel az 1. szemeszterre csak költségtérítésesre vesznek fel, akkor arra a szemeszterre igénylem a diákhitelt, aztán ha a tanulmányi eredményem olyan jó lesz, hogy a 2. szemeszterre átraknak az államilag finanszírozottra, akkor nem kell igényelnem a diákhitelt.. Tehát, mindig az adott szemeszter előtt igénylem, ha kell?

Remélem érthetően írtam le..

Köszi! :)


2012. jan. 23. 11:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Tudtommal évente csak egy átsorolás van, az pedig június-július környékén.

Diákhitel úgy tudom automatikusan jár a következő félévre is, viszont ha nem lesz rá szükséged, akkor "le lehet mondani". Legalábbis anno így volt, mostmár nem tudom mit hoztak be ezzel az új rendszerrel sajnos.

2012. jan. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Bocsi, még elég tudatlan vagyok ezen a téren..

És akkor 1 naptári évben 2 szemeszter van? Mettől meddig tartanak?

2012. jan. 23. 12:16
 3/3 anonim ***** válasza:
1. szemeszter: szeptembertől január végéig, amíg tart a vizsgaidőszak. 2. szemeszter: február elejétől június végéig.
2012. jan. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!