Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Államilag finanszírozott...

Államilag finanszírozott jogászképzés - 2012?

Figyelt kérdés
Hányan jelentkezünk? Nagy verseny lesz. :D
2012. jan. 23. 20:35
 1/7 anonim ***** válasza:
60%
én 2013 ban jelentkezem bár tervek szerint nem MO. de vicces lesz http://www.youtube.com/watch?v=XqAzUuXrj4Y&feature=related így fogtok menni a helyekért.
2012. jan. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
38%

így úgy veritek magatokat a jogászképzésért, csak azt felejtitek el, hogy benn is kell maradni a rendszerben!


felvettek több ezret állami képzésben, aztán jött az alkoholizálás, bulik meg mi egyebek, és szépen kihullottak a gyengék. Ezért fizessen az állam? Hogy lehessen bulizni pár évet, és tartson el titeket TB meg diákkedvezmények terén? Nem is szólva, hogy addig se keresnek az ilyen egyedek, nem lesz az államnak adóbevétele.


így is évente max 200 jogász kap diplomát, akik bírták a gyűrődést, és nem höntörögtek egyik kocsmából a másikba.

2012. jan. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
45%
50 főt vesznek fel eltére, és ppke is 50-et. ennyi lesz az állami hely :DD a többi egyetemen csak fizetős.
2012. jan. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Az általánosításod nem helytálló, kedves második. Nem szoktam bulizni, alkoholt is csak módjával fogyasztok - de ez igazából irreleváns.

Én is külföldön - pontosabban Anglián - gondolkodtam, találtam is egy jó egyemet, ahova felvettek volna, de sajnos a brit állam a lakhatási költségeket csak angoloknak hitelezi meg. 3 év az LL.B (náluk osztott képzés van), és annyi pénzem nincs.

Miután lediplomáztam - terveim szerint - én is kimegyek majd egy LL.M-et szerezni, feltéve, ha addig össze tudok szedni egy évnyi pénzt lakhatásra - de ez a jövő zenéje.

Mindenesetre az első próbatétel az érettségi lesz. :)

2012. jan. 23. 21:51
 5/7 anonim ***** válasza:
40%

A PTE-n, amikor én kezdtem a jogászképzést 11 állami hely volt. Nem csak a jogász szakon, hanem az összes(!) ÁJK-s közül 11 volt államilag finanszírozott. És voltunk 1300-an a karon kezdők, ha jól emlékszem. Akkor most milyen nagy versengés lesz?

A jogászképzés soha nem volt olcsó, egyrészt a célcsoport miatt (jellemzően ugye a felmenői ág miatt), másrészt azért, mert a tananyag megszerzése sem olcsó mulatság (csak úgy engedett vizsgázni az oktató, hogy vitted az eredeti könyvet, amiben tollal beírtad a harmadik lapra a neved és apró nyalánkságok).

Szóval nem igazán hiszem, hogy nagyobb verseny lenne, mint eddig volt. Ez csak propaganda ami itt folyik.

2012. jan. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ó, kedves utolsó, a nosztalgia szép dolog, de: Az egész országban összesen 100 finanszírozott hely lesz két egyetem között elosztva. PTE így vagy úgy, idén összesen kevesebb embert fognak felvenni államilag finanszírozott jogászképzésre, mint tavaly egyedül a Pázmányra. Ha ez magában nem lenne elég, akkor érdemes belekalkulálni azt is, hogy rengeteg vidéki fog a budapesti egyetemekre jelentkezni, hiszen náluk nemhogy 12, egy állami ösztöndíjas hely sem lesz.

Nem, ez nem propaganda; ez - sajnos - a valóság.

2012. jan. 24. 16:20
 7/7 anonim ***** válasza:

De most számít valamit 1300 ÁJK-snál, hogy 10 vagy 0 államilag finanszírozott hely lesz? Szerintem nem sokat. Eddig államilag tanult a jelentkezők 0,7%-a, ezután nem fog egy sem államilag tanulni. Senki nem fogja észrevenni, nem lesz kevesebb diák stb... 10 ember nem oszt, nem szoroz ekkora létszámnál. Amíg 10 az állam pénzén, addig 1290 fő önköltségen tanult. Erre mondtam, hogy propaganda, hogy megszüntettek kevesebb mint 1%-nyi államilag finanszírozott helyet pl. Pécsett?

Persze a pesti egyetemek mások, ott százas nagyságrendben tanultak államilag finanszírozott képzésen. Én csak Pécsről beszéltem, hogy ott aztán senki nem fogja észrevenni, hogy "kevesebb" az államilag finanszírozott hely...

2012. jan. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!