Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért kell leszólni a másikat,...

Miért kell leszólni a másikat, hogy mit tanul?

Figyelt kérdés

Többször is hallom, hogy az emberek nagyon csúnyán beszólnak, hogy "jaj ez csak büfészak", nem kell annyit tanulni mint nekem. Stb.

Miért vágnak fel a többiek, ha mondjuk tegyük fel jobb egyetemről, vagy úgymond magas pontszámú szakra jutottak be?


Oké, megértem ha valaki okos, és elkönyvelem annak, de azért mert okos valaki szerintem nem kell lenézni a többieket.


Ti mit gondoltok erről? Nektek még nem szóltak be ezért?


Szerintem minden egyetemistának, főiskolásnak kell tanulnia, nem ingyen kapja a kezébe a diplomát.

Ezért nem értem ezeket a beszólásokat!



2012. jan. 24. 15:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nos én egy kis főiskolára járok, viszont olyan szakra, ami csak itt van. Ha ilyet mondanak nekem, többnyire elengedem a fülem mellett, hogy miért? Egyrészt nem ők vannak a szakomon, nem tudják mennyit kell tanulnom a jó jegyekért... másrészt abszolút tisztában vagyok azzal, hogy bizonyos tárgyak "könnyítve" vannak. Sokszor példálóznak a tanáraink is azzal, hogy "teszem hozzá BME-n kétszeresét kell ennek egy fél év alatt megtanulni". KIT ÉRDEKEL? Én itt vagyok, nekem ezt kell, lesz*rom, hogy mi van BME-n, nekünk sem adják könnyen a dolgokat, de azért elismerem, hogy meg lehet csinálni, pedig még nem is egy "büfészakról" van szó. :) Nem kell velük foglalkozni!
2012. jan. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Akkor én reagálnék erre, mint úgymond "leszóló".

Én pl a BME-re járok, és ha kicsit képben vagy az itteni dolgokkal, akkor érteni fogod, mi a problémám.

Alapvetően én semelyik szakot vagy iskolát nem nézem le, elhiszitek vagy nem, mindegy. Lehet, hogy valami könnyebb, de ettől valaki nem lesz kevesebb, vagy nem lesz kisebb tudású. Egy a lényeg, amit választ, azt csinálja jól! És teljesen mindegy, hogy valaki egy olyan főiskolára jár, ahová bárkit felvesznek, ha ő azt teljes erőbedobással csinálja, akkor az én szememben inkább felnézek rá.

Viszont, vannak olyan ismerőseim szép számmal, akik egész évben buliznak, nem járnak be az óráikra, és mégis mindenféle tanulás és küzdés nélkül, mondjuk egyszer átolvassa az anyagot és négyes vizsgázik... ezt lenézem. Később se tud majd egy ilyen ember mit kezdeni magával, innentől neki mindegy milyen jegyei vannak, nem lesz egy nagytudású ember. (ilyenek mindenhol vannak, de ezt lenézem és megszólom, ha olyan a helyzet)

Továbbá, ami zavar, hogy sokan leszólják, ha valaki mondjuk nálunk hármast kap, hogy húú milyen gáz, és hogy lehet valaki erre még büszke is, bezzeg aki ezt mondja bölcsész karra jár és 4-5-öt kap. Nos, egy ilyen embernek fogalma sincs mi megy itt, és még akkor ő nézi le ezt. Hát ez nagyon fel tud húzni. Szóval be kell látni, mások az elvárások, más számít jónak, kiemelkedőnek egyik és másik helyen.

Egyébként a bölcsész csak egy példa volt, nem nézem le egyáltalán,( anya is azt végezte el, mindvégig kiváló volt mindenből, felnézek rá, szóval azt se mondja hogy csinálja az ember)

2012. jan. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok, remélem nem probléma ha erre is reagálok. :) Nálunk pl. a mérnök képzéstől az óvodapedagógiáig és a gazdasági szakokig minden van, rengeteg felsőfokú szakképzés is. Én iskolán belül is rengeteget kaptam már azért, hogy mindenki bulizik én meg stréber vagyok és ciki, mert közben otthon tanulok. Abba soha SENKI nem gondol bele, hogy nem azért ülök otthon ennyit a jegyzetek vagy egy egy évközi fölött, mert stréber vagyok, hanem azért, mert nálunk kicsit lehet nagyobb az elvárás mint olyan helyeken, ahol ha bent voltál két órán jár a megajánlott ötös. :) Őket sem nézem le, mert nagyon is sok haverom van közöttük, viszont ez a másik véglet, akik azért ítélnek el, mert tanulsz és nem értik meg a dolgok lényegét... Nekem nincs bajom azzal, hogy én itthon ülök, miközben mindenki részegedik. Ezt én választottam. Nekem azzal van bajom, ha ezért megszólnak.


Visszatérve az első hozzászólásomhoz, "vízépítőmérnöknek" tanulok, ami ugyan van a BME-n is, de csak hasonló, nem ugyanilyen és más helyen sem oktatják ezt! Szándékomban áll továbbtanulni és természetesen mivel BME a number1 ezen a téren, ezért ott... Tisztában vagyok vele, hogy van a két intézmény képzési formája szerint egy hatalmas szakadék minden téren, de azt ki nem állhatom, ha ezt az orrom alá dörgölik, mert minek? Tudom... És? Itt vagyok, ezt tanulom, ezt csinálom, minek foglalkozzak azzal, hogy más mérnöki szakokon mi megy?

Teszem hozzá, ha jelöltem volna, akkor felvettek volna BME építőre is, az már az én egyéni baromságom, hogy ide kerültem, de szeretem és végig fogom csinálni a legjobb tudásom szerint, ehhez pedig nem kell az, hogy innen onnan belémrúgdossanak így aztán nem is foglalkozom velük. :) A tanácsom tehát a kérdezőnek még mindig az, hogy egy normális ember SOSEM fog lenézni azért, mert oda jársz ahova, ha te azt szereted és csinálod szívvel lélekkel. :) A nem normális emberekkel meg nem kell foglalkozni, fortyogjanak csak... :) Bennem mindig olyan érzést vált ki, hogy "na várjátok csak ki a végét" és őszintén remélem, hogy egyszer sikerül valami olyat felmutatnom, amire büszke lehetek! :)

2012. jan. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Látod, akkor igazából ugyanazt mondjuk!

Amúgy nálunk is volt ilyen, amikor elkezdtem idejárni voltak nyilván olyanok, akik végigbulizták a félévet, és hülyének néztek, hogy te nem mész velük mindenhová, meg amúgy is, miért nem megyek, hisz reggel csak ez meg az az előadás lesz, ami nem is olyan fontos, simán ki lehet hagyni... na persze! :)

Talán mondanom se kell, ők már nem járnak ide, vagy még mindig az első féléves tárgyakkal szenvednek. :)

Szóval mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy mekkora intenzitással csinálja azt, amit, de hosszútávon úgyis azok járnak jól, akik normálisan tanulnak, mert bár lehet a két kategória jegyei közt nincs mindig nagy szakadék, de a későbbiekben ha nincs meg a kellő tudás, úgyse tud érvényesülni egy ilyen mindig bulizó ember...

Még mindig úgy gondolom, azokat nézik le, akik mit se csinálnak, és mégis jól elvannak egy egyetemen.

Gyakran szidják pl a kommunikáció és médiatudományt, mert milyen könnyű és igazi büfészak... én nem tudom, mivel nem járok oda, de azt tudom, hogy van olyan ismerősöm, aki odajár, közben mindig próbálkozik ezerféle helyen, és sikerül neki, mert tesz érte és sokat küzd! Szóval hiába nézik le azt a szakot sokan, ő mégis bebizonyítja, hogy milyen sokra lehet vinni itt is. Hozzáállás kérdése az egész, és ha valaki tudja magáról, hogy ő jó abban, amit csinál, nem kell foglalkozni azzal, hogy ki nézi le vagy ki nem, kérdező, te se törődj vele, magadnak akarj megfelelni csak!

2012. jan. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Amíg Te magadban tudod,mit akarsz elérni, teszel is érte, és hiszel abban,hogy függetlenül mások véleményétől JÓ leszel vagy JÓ vagy abban,amit csinálsz,addig semmi okod nincs rá,hogy az ilyen büfészakos beszólásokat Magadra vedd.


Levelezőn tanulok andragógiát,mindenki leoltott érte,hogy áh,de gáz. Én azért tanulom,mert ÉRDEKEL,mert SZERETEM és mert EZT AKAROM CSINÁLNI később. Koncerteket szervezni,utazni,benne lenni a pezsgésben. Most ezért tanulok,emellett dolgozom, hogy valamiből meg is tudjak élni,és nem anya meg apa fizeti a sulit ,mint a sok okoskának, hanem én fizetem MAGAMNAK. És hiszek abban,hogy a híresztelések meg a sok negatív vélemény ellenére ott leszek,csinálni fogom,azt,amit én szeretek,én akarok,és nem azt,amit a közgazdász-jogász-orvos,magát "elitnek" tartó egyetemi réteg elvár.


Egyébként tudod kik büfészakoznak meg hurrognak leginkább? Azok,akiknek anyuci apuci kifizeti a tandíjat,és az egész egyetemi -főiskolai életet végigisszák és baromkodják tanulás helyett.Aztán amikor kezükben az akármilyen diploma,csak néznek ki a fejükből... ez szerencse kérdése is nyilván.


Azt is tisztelem,aki jogot tanul,de azt is,aki kommunikációt. Nem a diploma tesz majd téged jobb emberré vagy sikeresebbé, nem az,hogy te most a kodolányin tanultál vagy az eltén...hanem az,hogy azzal,amit megtanultál,TUDSZ-E és nem utolsó sorban AKARSZ-E bármit is kezdeni.


Úgyhogy nekem akárki belemagyaráz,hogy amit tanultam büfészak-e,arcon röhögöm. Magadnak kell tanulnod meg bizonyítanod,nem másoknak.

2012. jan. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!