Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vannak itt révaisok/Révaiba...

Vannak itt révaisok/Révaiba készülők?

Figyelt kérdés

Szóval... én most vagyok nyolcadikos, eddig mindvégig kitűnő voltam, ezért Anyuékkal úgy döntöttünk, hogy a győri Révai Gimnáziumba fogok jelentkezni. Nemrég írtam meg a központi felvételit. Azt szeretném kérdezni, hogy (bár csupa jót hallottam mind a koleszról, mind magáról a suliról) milyenek a tanárok, a programok, készségtárgyakat mennyire veszik komolyan (itt a tesire gondolok, mert nem vagyok egy atléta, kegyelem ötösöm volt általánosban végig... :S), osztályok milyenek, a tagozatok között mennyire érzékelhető a különbség, és milyen a koleszos élet? Milyen pontszámmal kerültetek be?

Hallottam, hogy a révaisokat beképzeltnek meg sznobnak szokták tartani... Én a nyílt napon nem ezt tapasztaltam... De azért érdekelne, hogy mit gondoltok erről.

Illetve, ha te is ide készülsz, miért, melyik tagozatra? (Csak azért, mert kíváncsi vagyok esetleges leendő osztálytársaimra. :D)

Ja, és mindenkinek szurkolok, hogy bejusson. ;)



U.i.: Bocsi a "regényért", csak nem akartam semmit se kihagyni. :)


2012. jan. 24. 17:45
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én révais vagyok, nagyon szeetem.

A legtöbb tanár jó fej, a tesiórától se kell félned :D

Van olyan tanár akinél kell mindenféle dolgokat csinálni (pl. kézenállás), de van olyan is, akinél nem csinálunk mást csak játszunk.

Nálunk amúgy mindenkinek ötöse van tesiből, szóval nem szoktak rossz jegyet adni.


A koleszos életről nem tudok nyilatkozni, mert nem vagyok koleszos.

2012. jan. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Én most vagyok tizedikes, de már a negyedik évem töltöm itt. :) Nagyon nagyon jó ide járni, biztos, hogy nem bánod meg ha ide jössz. :D

A tesi tényleg nem vészes, rendesek a tanárok és figyelni fognak, mit tudsz megcsinálni. :) Ettől nem kell félned.

Teljesen átlagos jófej emberek járnak ide, nem szeretem a tévhitet, hogy sznobok vagyunk. Persze egy kis egészséges egoizmus benne van a levegőben, én mindig érzem :D Az osztályok között alapjában véve nincs versengés, talán csak az F-eseket veszik észre picit jobban. (=a hatévfolyamosok, mint például én is :D) Óraszámokban van egy icipici különbség csak, pl a humánosoknak kevesebb kémia vagy fizikaórájuk van.

Nem vagyok koleszos, de jártam már ott egyszer. Kellemes környék és szerintem jó barátságokat lehet ott építeni. :)


Ha van kérdésed, írhatsz levelet nyugodtan, szívesen válaszolok. :)

2012. jan. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :D

Huh, most ez a tesióra egy kicsit megnyugtatott, mert nekem ez a "mumus" tantárgy... :S De akkor szuper! Igazából azért kérdeztem az óraszámokat, mert (attól függően, hogy milyen lesz a felvételim) lehet, hogy a humán-angolt jelöljük meg első helyen, lehet, hogy a reált... (mindkettőhöz van affinitásom. :D)

Abban is megnyugodtam, hogy tévhit ez a sznobos duma... :D

2012. jan. 25. 18:21
 4/24 A kérdező kommentje:
Ja, és utolsó válaszolónak köszönöm a lehetőséget, ha kiderül, hogy oda megyek-e, valószínűleg írok. :D
2012. jan. 25. 18:22
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én is révais vagyok, 11-es.


Akármelyik osztályt jelölöd meg, szerintem nem fogod megbánni. A legtöbb tanár rendes, és ha odafigyelsz az órákon, akkor nem kell olyan sokat tanulnod.


Nekem több ismerősöm is van más iskolákból, nekem még nem mondták se azt, hogy "sznob" vagyok, se azt, hogy "stréber", se azt, hogy "beképzelt", emellett én sem tartom annak az osztály 90%-át.


Az iskolai élet szempontjából az év fénypontja a diák-diri kampányhét. Ilyenkor az egész iskola plakátokba borul, az élet a feje tetejére áll, a 11-esek számos jó programmal, ajándékokkal és persze feleletmentesítőkkel látnak el. AZ utóbbi időkben pedig a diákbálok is egyre magasabb szinvonalat ütnek meg.


A készségtárgyakat nem veszik túl szigorúan, főleg nem a tesit, és főleg nem osztályozás szempontjából. De nagyon az énektől meg a rajztól sem kell félned.


Az osztályok órarendjében nincsenek éles különbségek, igazából csak 9-10-ben számít, hogy milyen tagozatos vagy. 11.-től te választhatod meg, hogy milyen tantárgyakat szeretnél magasabb óraszámban tanulni.


A mi évfolyamunkból is készülnek a humánból az orvosi egyetemre, de annak sincs akadálya, hogy egy reál osztályból a bölcsészkarra jelentkezz.


Kis eltérések vannak az óraszámokban, illetve amilyen tagozatos vagy, abból kapod a jobb tanárokat.


Ha kítűnő voltál, akkor egy olyan 78-80 pont elég szokott lenni ahhoz hogy bekerülj, bár a ponthatárok nagyrészt a felvételi nehézségétől függenek, ez olyan átlagos érték amit írtam.


Sok sikert a bejutáshoz!

2012. jan. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor remélem, tényleg jó helyre kerülök (ha kerülök). Annyi már biztos, hogy mindkét feladatlap 40 felett van. :) Talán elég lesz. :D
2012. jan. 26. 17:25
 7/24 anonim ***** válasza:

Szia,énis a Révaiba jelentkezek!

Ezeket jelölöm meg(ebben a sorrendben) Humán-angol,Humán-német,nyelvi előkészitő:)

2012. jan. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Na, valószínűleg én is a humán-angolt jelölöm meg első helyen. :D Lehet, osztálytársak leszünk? :D
2012. jan. 27. 19:30
 9/24 anonim ***** válasza:

Én a Révaiban végeztem.

A testnevelés szerintem tanárfüggő.

Míg mi pl. állandóan fociztunk, addig a lányok a másik tanárral körbe-körbe futották a köröket a Kazinczy és a Golden Ball közti parkban, 9. osztályban. Ezzel csak azt akarom mondani, van azért ott olyan tesitanár, akinek nem szívesen lettem volna a tanítványa.

Az énektanár gondolom még ugyanaz. :)

Hogy énekórán 9. osztályban miért kellett kívülről megtanulni a népdalokat szolmizálva is, az számomra örök rejtély marad. Mert azidő alatt telefonkönyvet, vagy süteményrecepteket is bemagolhattam volna, annak több hasznát vettem volna, mint a dó ré mi akármi betűknek.. De aztán 10. osztálytól már nem kellett fejből tudni a szolmizációs hangokat.

2012. jan. 31. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Szolmizáció nem probléma, mert zeneiskolába járok, hangom egész tűrhető... :D És akkor drukkolok, hogy "jóféle" tanárt fogjak ki. :) Köszönöm a választ! :D
2012. jan. 31. 19:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!