Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Csak akkor hívnak be szóbelire...

Csak akkor hívnak be szóbelire, ha a felvételit jól megírtam?

Figyelt kérdés
Eddig nem is tudtam, eszembe se volt, hogy ne hívnának be. Úgy voltam vele, hogy ha a szóbelit kicsit el is rontom, még a szóbelibe kapaszkodhatok (persze ez nem azt jelenti, hogy nem készültem. Mi több, nagyon is készültem, csak ezzel nyugtattam magam) de most kaptam egy olyan infót, hogy állítólag csak akkor mehetek szóbelizni, ha jó volt a felvételi. Ez tényleg így van? Mert járok előkészítőre angolból (ebből fogok szóbelizni) és a tanárnő egy szóval sem mondta, hogy nem hívnak be mindenkit. Egyébként a nyíregyházi Vasvári Pál Gimnáziumba jelentkeznék. Esetleg azt tudjátok, hogy mennyi ponttól vesznek fel? Vagy közületetek nem jelentkezik senki se oda?
2012. jan. 24. 18:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
a felvételi úgy van, hogy írásbeli után csak egy adott ponthatár felett hívnak be szóbelire. ez a ponthatár minden évben más, az adott év jelentkezőinek írásbeli eredményeitől függ, amit nem sokára már te is megtudsz, előre ezt nem lehet tudni.
2012. jan. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Az hülyeség , hogy akinek nem jól ment az írásbeli az nem mehet szóbelizni ! Pont az a cél, hogy evvel javíthass .

Akkor elég sokakat nem hívnának szóbelizni, ha a matekos részét néznék a dolognak, elég gyengének sikerültek !

2012. jan. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Igaz, de nem hiszem, hogy ha készültél nem írtál eleget. Minden iskola húz magának egy ponthatárt, és ha nem vagy benne akkor nem hívnak be. Nem tudnak pl. 1000 gyereket szóbeliztetni; mert van ahova (mondjuk főleg Budapesten) ennyien jelentkeznek.
2012. jan. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Jó vidéken más a helyzet Nyíregyen is és Debrecenben is !
2012. jan. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ha elrontottad az írásbelit,akkor is menned kell szóbelizni.
2012. jan. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Egyébként szerintem is behívnak. Max. ha látja az ember, hogy ház lett a felvételi (öt pont) akkor nyílván nem megy be, mert tudja, hogy úgy sincs esélye. De ha pl. legalább 20 pont lett, akkor szerintem már érdemes bemenni, mert az angollal csak javíthatok és akinek pl. jól sikerült a matek, az még elcseszheti az angolt...
2012. jan. 25. 17:04
 7/15 A kérdező kommentje:
*gáz
2012. jan. 25. 17:04
 8/15 anonim válasza:
Megvan adva hogy az îrásbelin és a jegyeid alapján benne vagy-e pl az első 200-ban és ha igen akkor mész szóbelizni.amúgymeg egyből kapsz egy elutasító levelet hogy nem jutottál el a szóbeliig és így esélyed sincs oda bekerülni
2012. jan. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
De jó. Akkor pl. most is hiába tanulok, ha semmi értelme. Baromi jó....
2012. jan. 28. 14:08
 10/15 anonim válasza:
Mért ne lenne értelme tanulni?
2012. jan. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!