Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jogászokból tényleg túlképzett...

Jogászokból tényleg túlképzettség van Magyarországon?

Figyelt kérdés
teljesen el vagyok keseredve:\ az egyetlen szak a nyelvszakok után ami igazán tisztelendő, és nem kell hozzá matematika,fizika,biológia, vagy kémia, hanem csak humán beállítottság, olvasni, meg jó sokat tanulni.miért képeznek ilyen sokat?:\ ez akkora fos, aki igazán ezt szeretné csinálni tök megszívja, ráadásul ez pont olyan h csak Magyarországon ér valamit, külföldön ez kb semmi. Mitévő legyek?:\
2012. jan. 24. 20:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Mindenesetre mostmár nem lesz,kevés a hely,pénz meg ugye nincs.
2012. jan. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
ja, azt nem tettem hozzá, hogy én önköltségesben gondolkodom
2012. jan. 24. 20:58
 3/10 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, az önköltséges keretszámot nem csökkentik. Ha meg tudod fizetni, akkor hajrá!
2012. jan. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ez csak egy szempontból igaz. Vannak területek,ami jogász specifikus lenne,mégsem jogászok töltik be. Ahogy az előttem szóló írta, valóban alternatívát jelenthet az önköltséges képzés. Költségtérítési díjjak és keretszámokat itt találsz: [link]

Az viszont tény,hogyha önálló praxisban gondolkozol,akkor elég sok ügyvédi iroda van. Hozzáteszem önálló praxisod leghamarabb 8 év után lehet. /5 év jogászképzés+ 3 év ügyvédjelölti gyakorlat majd ebből egy sikeres záróvizsga./

2012. jan. 25. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Szervusz!


Holnap (2012.jan.26) tartja a a Pázmány Péter katolikus Egyetem, Jog- és államtudományi Kara Nyíltnapját.


1088 Budapest, Szentkirályi utca 28-30.


2012. január 26. (csütörtök) 10 óra


[link]


Szép estét!

2012. jan. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A Pázmányosok vonalán maradva, február 3-án délelőtt 10 órától sok szeretettel vár a Károli Gáspár Református Egyetem-Állam- és jogtudományi Kara is nyílt napra. :)

1042 Budapest, Viola u. 2-4.

2012. jan. 26. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Láttál már tömegesen állástalan jogászokat? Ennyit a túlképzésről. Az egyik tanárom keze alól sokan mentek jogra, elmondása ma egyik sem állástalan. Simán felszívja a magyar igazságszolgáltatás. (Tegyük hozzá: lehet, hogy sokat jelentkeznek oda, fel is vesznek párat, de sokan ki is hullanak.) Amúgy ha jól tudom, létezik átképzés úgy, hogy más országban is el lehessen helyezkedni.
2012. febr. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
igen, mostmár rájöttem, hogy továbbtanulási tanácsokat nem szabad itt kérni, mert sok a tudatlan, tapasztalatlan ember, aki nem tudja, hogy mit beszél csak mondja amit hall a rádióban.
2012. febr. 3. 16:08
 9/10 anonim válasza:

[link]


Itt kapod meg a választ!! :)

2012. febr. 4. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Látom a feljelentgetés már megy. :) Miért töröltetted a válaszomat?
2012. febr. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!