Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen költségei vannak...

Milyen költségei vannak Magyarországon az oktatásoknak? (óvoda, ált. Iskola, egyetem) Milyen alap költsgek merülnek fel az adott intézményben?

Figyelt kérdés
2012. jan. 20. 14:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Rendszeres költség a tisztasági csomag óvodában és alsóban, a menza, ha jár a gyerek.

Óvodába kell benti cipő, ágynemű, de ezeket elég egyszer megvenni. Ha elviszik valahova a gyerekeket (pl. kirándulni, planetáriumba, állatkertbe, ilyesmi), annak is van általában költsége, de nem kötelező a részvétel.

Általános iskolában és gimnáziumban a tanévkezdés egy nagyobb kiadás, aztán ha szerveznek külön programot, kirándulást, az is, de megint csak nem kötelező. Rendszeres kiadás az osztálypénz, ez minimális összeg havonta. Plusz ha osztálybulit tartanak, oda kell vinni üdítőt, rágcsálnivalót.

Előfordulhat, hogy egy-egy iskolai feladathoz szükség van olyan anyagokra, amik pénzbe kerülhetnek, de nem jellemző. A legtöbb tanár igyekszik olcsón megoldani az oktatást.

Ja, persze ha nincsenek otthon meg a kötelezőitek, akkor azt megvehetitek. De ezt sem muszáj, mert minden iskolai könyvtárnak - amit a gyerek ingyenesen használ - egész arzenálja van a kötelezőkből.

Ha járnak úszásra, az lehet esetleg még plusz kiadás, de ez általában csak egy, max. két év. És sokkal olcsóbb, mintha valami úszástanfolyamra fizetnéd be a gyereket.

Persze az iskolai "elengedhetetlenül fontos" dolgokból a boltokban rengeteg mindent találsz. De nyugodtan elhiheted, hogy nem lesz semmivel rosszabb a gyereked eredménye, ha maga jegyzeteli ki a kötelezőket, nem pedig csillivilli kötelezők röviden gyűjteményeket olvas.


Egyetem: itt már nem lehet általános dolgokat mondani. Ami kelleni fog neki mindenképp, az egy toll, papírok vagy füzetek, és számítógép internetkapcsolattal. De hogy azon kívül mit kell megvenni és az mennyibe kerül, az nagyon eltérő. Például én jártam a műszaki egyetemre, ott iszonyú drága könyveket vetettek meg velünk, a fizikakönyv pl. 10 ezer forintba került! Most az eltén tanulok, itt egyetlen könyvet vettem csak, az is egy ezres volt, mert a tanárok általában a saját maguk által írt könyveket adják fel, és nem a diákjaikból akarnak meggazdagodni, ergo felrakják az internetre, ahonnan ingyenesen le lehet tölteni őket. Ezért itt körülbelüli összeget sem lehet mondani, ha nem tudjuk, melyik egyetemről van szó.

2012. jan. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Ezekre is kiváncsi voltam de elsősorban az érdekelne, hogy jelenleg az alap oktatás tehát ovi, ált.iskola és az első egyetemi képzés ingyenes vagy vannak már alap költségek pl: fél évente x Ft? Mennyibe kerül egy második diploma (kb)?
2012. jan. 20. 14:40
 3/3 anonim ***** válasza:

Az ovi, általános és gimi ingyenesek, nincs tandíj. Persze ezeknek is van "magán" változatuk, ezekért értelemszerűen fizetni kell.


Az egyetem is lehet ingyenes, amennyiben a gyereket felveszik államilag támogatott képzésre.

Ha nem, akkor tandíjat kell fizetni, ami nagyban függ attól, hogy hol tanul az ember.

Van ahol csak 150-200 000 ft/ félév a tandíj és vannak olyan szakok ahol a 1,5 millió/félév.

2012. jan. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!