Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért nem érdekes a magyar...

Miért nem érdekes a magyar felsőoktatási intézmények nagyrészének, hogy piacképes végzettséget és tudást kínáljanak?

Figyelt kérdés
2012. jan. 26. 09:47
 1/3 anonim ***** válasza:
26%

Mert a vezetőség és az oktatók el vannak telve magukkal, minek erőltessék meg magukat? Ígyis-úgyis ugyanannyi fizetést kapnak......


Ráadásul ha színvonalas oktatás lenne (azaz nem tudna minden hülyegyerek lediplomázni)akkor ez egyetem is tönkremenne, mert egy csomó fejpénztől elesnének ....


Dióhéjban ennyi

2012. jan. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

*érdeke



Értem, amit mondasz, de az egyetemeken kívül ennek a rendszernek a fenntartása senkinek sem érdeke. Nem érdeke a kormánynak, mert az oktatás sok pénzt emészt fel, és a képzés után sokan nem a szakmájukban helyezkednek el (mondjuk olyan helyen, ahová nem kellett volna végzettség, vagy nem ilyen szintű, értsd alacsonyabb szintű is elég lett volna), ill. sokáig egyáltalán nem helyezkednek el. Az első esetben feleslegesen fizette ki az állam a pénzt a magasabb szintű oktatásra egy alacsonyabb helyett, amivel sintén elvégezhető lenne az adott munka, a második esetben pedig a segélyezés jelent kiadásokat, illetve az, hogy valószínűleg ők is egy alacsonyabb követelményeket támasztó munkakörben fognak munkát találni, magyarul az ő képzésük ("túlképzésük") is felesleges befektetés, az ablakon kidobott pénz.


Nem érdeke a hallgatóknak sem, mert ők szeretnének piacképes diplomát, amivel magasabb fizetéshez jutnának. (Az persze más kérdés, hogy ez az igény mennyire jogos, mert az egyetemen nyujtott teljesítményüknek is nőnie kellene az oktatás színvonalának növekedésével, és persze kérdés, hogy mennyien hajlandóak erre. Mindenesetre akik nem, azoknak már most sem lenne a rendszerben keresnivalójuk.)


És nem érdeke a munkaadóknak sem, nyilvánvaló okokból.



Szóval mégis miért nem változik a jelenlegi renszer? Pénzhiány? Színvonalas oktatók hiánya? Miért nincs egy lobbi, ami elég erős ahhoz, hogy a változást kikényszerítse?

2012. jan. 26. 11:38
 3/3 anonim ***** válasza:

Hogy nem érdeke a kormánynak ezen lehetne vitatkozni, Tény hogy nagyon sok állami támogatás elmegy arra hogy mindenki le tudjon diplomázni aztán a a fele nem is szakmában helyezkedik el.... De gondolj bele ha megszűnne vagy 20 felsőoktatási intézmény akkor hány oktató/ügyintéző/egyetemi dolgozó lenne munkanélküli ezzel is növelve a munkanélküliségi %-ot.

Ráadásul ha csak az emberek harmadát vennék fel egyetemre/főiskolára és a többi sem tudna elmenni dolgozni (mert munka az nincs) akkor nekik ki kellene fizetni egy csomó segélyt ráadásul ők is a munkanélküliségi mutatókat rontanák (és több tízezer ember igencsak lerontja...)


Persze igazad van reformokkal helyretehető a magyar felsőoktatás, de mint ahogy az oktatók az egyetem úgy a politikusok is el vannak telve magukkal. Minek törjék magukat? Nekik tök mindegy ígyis-úgyis annyi fizetést kapnak. Néha jön egy Rózsa,Bokros vagy akárki aki tesz valamit ha nem is kifogástalanul de legalább jó irányba...



Szóval válaszolva a kérdésedre: a motiváció és a szakértelem hiánya mind minisztériumi részről, mind oktatói részről. Kb ennyi.

2012. jan. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!