Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felsőoktatási felvételinél...

Felsőoktatási felvételinél hátrányos helyzetűnek számítok, ha csak az egyik szülőm nevel, mert a másik már nem él?

Figyelt kérdés
2012. jan. 22. 14:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
félárvasági, de már nem biztos,hogy adnak erre pontot.. eddig járt nektek a hátrányos helyzet miatt bármi?
2012. jan. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
53%
Félárvasági, nekem is az van, de sajnos ezért nem jár... :/
2012. jan. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
13700 forintos családi pótlékot kapunk
2012. jan. 22. 15:01
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
20 évesig ha tanulsz meg is kapod ill. azután is ha van valami betegséged, az árvasági nekem 33000 ft azt pedig 25 éves korig ha tanulsz, ezek nem számítanak hátrányos helyzetnek. Hátrányos helyzetű gyermek, tanuló az, akit családi körülményei, szociális helyzete miatt a jegyző védelembe vett ill. akiknek rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre való jogosultságát a jegyző megállapította ezek a hátrányos helyeztűek vannak a halmozottan hátrányos helyzetűek az a gyermek, az a tanuló is, akit tartós nevelésbe vettek. So a családi pótlék és az árvasági nem tartozik ide.
2012. jan. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

a családi pótlék nem egyenlő a gyermekvédelmi támogatással, most rájöttem:D

DE

megnéztem, hogy :

Rendszeres gyermekvédelmi kedvezmény



Kinek ítélhető meg?

Az a gyermek részesülhet rendszeres gyermekvédelmi támogatásban,

- akinek a családjában az egy főre jutó havi jövedelem nem haladja meg az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 130%-át

- HA A GYERMEKET EGYEDÜLÁLLÓ SZÜLŐ, vagy más törvényes képviselő gondozza, vagy

- ha a gyermek súlyosan beteg, vagy fogyatékos


akkor elvileg jár gyermekvédelmi és ha jár, akkor annak többletpontnak kellene lennie... nem?

2012. jan. 22. 15:12
 6/11 A kérdező kommentje:
az egyedülálló szülő nem egyenlő azzal, hogy meghalt az egyik szülőm? és a másik nem házasodott újra, csak ő van egyedül nekem
2012. jan. 22. 15:13
 7/11 anonim ***** válasza:
77%
A hátrányos helyzetért jár plusz pont. De ,hogy hátrányos helyzetű legyél hivatalosan ahhoz gyermekvédelmi támogatást kell kapnod. Azt meg külön kell igényelni. Próbáljátok meg hátha még nem csúsztatók le időben a dologról.
2012. jan. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
77%
Igen ha meghalt az egyik szülöd akkor a másik egyedülállónak számít , ha nem házasodott meg újra. Egyébként nemcsak halálozás de pl válás útján is lehet valaki egyedülálló szülő.
2012. jan. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
77%
nos járna a többletpont ha apud vagy anyud 8 osztályos végzetsége van csak "a törvényes felügyeletét ellátó szülője, illetve szülei legfeljebb az iskola nyolcadik évfolyamán folytatott tanulmányait fejezte be"
2012. jan. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"A hátrányos helyzetért jár plusz pont. De ,hogy hátrányos helyzetű legyél hivatalosan ahhoz gyermekvédelmi támogatást kell kapnod. Azt meg külön kell igényelni. Próbáljátok meg hátha még nem csúsztatók le időben a dologról."


Azt mondjátok meg ,hogy egy olyan választ(mint az idézet) miért pontozz le valaki amiben csak korrekt választ adtak a kérdésre?:)

2012. jan. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!