Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A szakirány ugyanazt jelenti...

A szakirány ugyanazt jelenti mint a mesterképzés? (kérdés lejjebb)

Figyelt kérdés

Tudom, hogy bugyuta kérdés, de kicsit összezavarodtam.

Még nem vagyok 12.es, nem igazán foglalkoztam ilyenekkel.

A problémám a következő lenne:

A Zsigmond Király Főiskola honlapján a Pénzügy és számvitelről olvastam. [link]


Oldalt a pénzügy és számvitel alapszak fül alatt rá lehet kattintani a pénzügy és számvitel szakirányokra.

[link]

Az lenne a kérdésem, hogy ezek most mesterképzések, vagy az alapszakon választható irányok.

Tudom kissé zavaros a kérdés, de remélem lesz aki meg tudja majd válaszolni.


2012. jan. 28. 18:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Alapszakos szakirányok. Nagyon sok alapszakon belül még tovább kell (illetve lehet) szakosodni. Pl. én magyar alapszakos vagyok nyelvészet szakiránnyal, ami azt jelenti, hogy több nyelvészeti órám van, mint azoknak, akik más szakirányon vannak. A diplomában is úgy szerepel, hogy X alapszak Y szakirány.


A mesterképzés az más.

2012. jan. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors választ.:)

Arra még kaphatnék esetleg, hogy mikor kell/lehet az alapszakról szakosodni? Egyből lehet az adott szakirányra menni, vagy az alapképzésen kell maradni mondjuk 1 évet, és utána van lehetőség majd szakirányra menni?

2012. jan. 28. 19:16
 3/15 anonim ***** válasza:
75%
Ez minden suliban, szakon más és más, mert pl. nálunk is van olyan szakirány, ami csak 2 féléves, tehát elég az utolsó évben felvenni, de olyan is van, amit hamarabb kell. Nekünk az első év végén, tavasszal kellett hivatalosan leadni a szakirányos jelentkezéseket. De ez jó, mert addig sok tájékoztatást fogtok kapni az egyes szakirányokról, ami alapján esetleg könnyebb dönteni.
2012. jan. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Én már mindenképpen döntöttem a Bank és Tőzsde szakirány mellett.

Igazából ez miatt választom ezt az iskolát, úgyhogy majd szeretném felvenni minél hamarabb, és az lenne a legjobb ha már egyből ezzel lehetne kezdeni.

2012. jan. 28. 21:03
 5/15 anonim ***** válasza:
75%
Ez nem valószínű, hogy lehet majd így. De majd megmondják úgyis. Egyébként nem végzed el ezzel gyorsabban az egyetemet, úgyhogy mindegy, ha a kijelölt évben veszed is fel a tárgyakat, nem? :)
2012. jan. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
nem is akarom hamarabb elvégezni az egyetemet, csak az a szakirány, amit én szeretnék, a Pénzügy és számvitelen belül van, és ott meg sok olyan tárgy van, amit szeretnék kevésbé tanulni, ellenben mondjuk a Tőzsdével, ami a hobbim.
2012. jan. 28. 21:25
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Értem, de bizonyos alap tárgyakat ígyis-úgyis fel kell venned. Tehát azzal, hogy hamarabb veszed fel a szakirányt, nem lesz kevesebb olyan tárgyad, amit nem szeretsz.
2012. jan. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Továbbá elejtettek egy mondatot az alapszak leírásában:

,,A képzés során a hallgató – érdeklődésének megfelelően – választhat a Bank és Tőzsde, valamint a Pénzügypolitika Szakirány között."

Ezt most akkor úgy érti, hogy leadhatom a Pénzügypolitikát, hiszen a 'választ' szó azt jelenti, hogy, vagy az egyik vagy a másik

2012. jan. 28. 21:30
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem adod le, hanem egyszerűen nem annak a szakiránynak a tárgyait veszed fel, hanem a másikét. Tehát ugyanannyit kell majd tanulni.


A képzés úgy néz ki, hogy alaptárgyak (mindenkinek kötelező) + szakirányos tárgyak (nyilván ki-ki a saját szakirányának tárgyait veszi fel, de ezek között nem nagyon van mennyiségbeli különbség).


Tehát a pénzügypolitika szakirányt nemhogy leadhatod, de fel se kell venned. Persze pénzügy-számvitel szakon elképzelhető, hogy az alaptárgyak között is lesz hasonló, pénzügypolitikával kapcsolatos tárgy, de nem annyi, mint ha az lenne a szakirányod.

2012. jan. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

de az is benne van a pakliban, hogy rosszul értelmezem...

Problémám még, hogy ide kell Matek és Történelem,A történelemmel nincs bajom az masszív 5-ös, Matekból viszont jelenleg négyes vagyok, szóval szerintem lesz pár olyan tantárgy, amiből 2-3 nál jobb nem nagyon leszek.

Akkor miért választom mégis ezt szakot? Csak azért, mert mindig is nagyon közel állt hozzám a pénzvilág, és mert a tőzsde az amit szeretek csinálni, ami a hobbim, és amikor valahol szóba kerül a felsőoktatás, akkor nem győzik hangsúlyozni, hogy olyat válasszunk amit szeretünk.

2012. jan. 28. 21:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!