Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mérnöki szakokkal kapcsolatban...

Mérnöki szakokkal kapcsolatban érdeklődöm. Melyiket érdemes választanom?

Figyelt kérdés
Abban tudnátok tanácsot adni, hogy logisztikai és nemzetközi szállítmányozási ügyintéző OKJ emelt szintű mellé milyen diplomát lenne érdemes megcsinálnom? Eddig biztos voltam benne,hogy gazdálkodási és menedzsment vagy közgazdaságtan (ha annyira nem vagyok reál beállítottságú), de most már meginogtam. Ott tartok, hogy lehet többet érnék vmi műszaki, mérnöki diplomával mellette és így több lehetőségre tehetnék szert. Szerintetek mit tegyek? Vhol ezt írják, vhol azt, ha kérnek diplomát. De talán több mérnöki elvárással találkoztam. Akkor viszont mi értelme a szállítmányozási ügyintéző végzettségnek? Nekem ez tetszene jobban (beszerzés, fuvarszervezés, szállítmányozási ügyintézés), de nem tudom, melyik diplomával növelhetném az esélyeim ezen a területen. Megköszönném, ha biztos forrásból származó, használható tanácsokkal, tapasztalatokkal látnátok el... :) Ha a mérnöki kell hozzá, megcsinálom, ha vért izzadok is. Szorgalmas és kitartó nőnek tartom magam, kitűnő érettségit produkáltam anno a Földes Ferenc Gimnáziumban Miskolcon. A műszaki dolgok nem tartoznak a kedvenc témaköreim közé, de nem kívánom az időm újra olyan egyetemi szakra pazarolni, amivel nincsenek elhelyezkedési, jó fizetési lehetőségek... Ha ezzel érdemes kiegészítenem, hogy elérjem célom, akkor megteszem. Csak segítsetek, h mivel? Amúgy biológiából voltam nagyon jó, de matekból és fizikából sem produkáltam rossz eredményeket. Pedig kemény tanárunk volt. Köszönöm előre is a tanácsokat! Üdv, Anita
2012. jan. 29. 05:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Uhh...te akkor okos vagy:D engem kivágtak a Földesből:D

na de az mindegy van a BME-n logisztikai mérnöki szak...én azt jelölöm meg, bár ki tudja milyen mivel elöször indítják....

De ezt csak úgy elmondtam...:) fogalmam sincs melyik lesz a jobb...

2012. jan. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem tartom magam hú de nagyon okosnak magam. :) Nem csak buta, hanem lázadó embereket is rúgtak ki anno. Lehet ők jártak jobban... :) Amúgy ha vmi műszaki szakközépből mész tovább, sokkal jobbak az esélyeid, mint bármelyik gimnáziumban végzett diáknak, ahol mindent oktatnak, és pont ezért semmit. :D Egy nemes gimnáziumot végigjáró diák leginkább szorgalmáról híres és hogy tud kussolni, amikor már legszívesebben repítené a széket a tanár felé... Én majdnem minden nap megéltem ezt a Földesben, főleg az osztályfőnökünkkel kapcsolatban. :D Amúgy ezt a szakot én is nézegettem. Lehet hogy meg kell próbálni. Habár számítani kell arra, hogy jelentősen növekedni foglak a ponthatárok. Sok sikert és köszi a választ! Anita
2012. jan. 29. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!