Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Segíteni valaki nekem a Bursa...

Segíteni valaki nekem a Bursa ösztöndíjjal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Még mielőtt felvettek egyetemre megpályáztam, és meg is kaptam 3x10 hónapra, küldték rendesen az első félévben. Ősszel mondták, megint meg kell pályázni, de most nem kaptam meg. Egy ismerősöm viszont azt mondta, hogy amit én legelőször megkaptam (az van neki is), nem kellett volna újra beadni, és akkor kaptam volna rendesen 3 évig ha tanulok egyetemen persze. Hogy van ez akkor? Mert már nagyon nem értem. Vagy ha neki van igaza, miért cseszett így ki velem az önkormányzat. Havonta egész jó összeg volt, főleg ha összesítve nézzük a 3 évit, akkor jó kis összeg... :(
2012. jan. 19. 14:03
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez tévdés.

A bursát mindig egy naptári évre pályázod meg, ami az egyetemen egy adott tanév tavaszi és a következő tanév őszi féléve.

Összesen 10 hónapra kapod, (2x5) utána újra kell pályáznod.


Valóban októberben kell újra pályázni annak decemberre van eredménye, és ha elnyered, februártól kapod júniusig, majd szeptembertől januárig.

Most 2011 okróberében a 2011/2012/II és a 2012/2013/I. félévre lehetett pályázni.


Azaz te helyesen emgpályáztad most októberben, hogy kapjad 2012 februártól, azonban ha jól értem, nem kaptad meg az önkorányzattól. Ilyen megesik sajnos, és elég bosszús is miatta az ember, azonban tudd: ha nem pályázol, akkor sem kapod tovább a korábbi magas összeget, hiszen az idén januárban lejárt.

2012. jan. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!