Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kutató szeretnék lenni....

Kutató szeretnék lenni. Virológus pontosabban. Úgy tudom ha biológia szakra megyek az jó hozzá. Jól tudom? És ha igen akk melyik egyetemet ajánlanátok? Elte, DE, Szeged?

Figyelt kérdés
2012. jan. 30. 16:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Szeged...Természettudományban szeged a legjobb....Neki van Nobel díjasa is...
2012. jan. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ELTE
2012. jan. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Sztem is inkább Szeged. De nem azért mert Nobel-díjasa van :D
2012. jan. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is Szeged elsőnek, aztán ELTE, Debrecent én nem írnám.
2012. jan. 31. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
én ELTE-t ajánlom, hihetetlenül jó az egyetem színvonala és én meg vagyok vele elégedve, még ha az osztatlan képzés sokkal jobb is volt anno. Így is nagyon jó képzése van és nagyon masszív tudással engednek ki, ha megvan a diplomád.
2012. febr. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha biológia, akkor csak Szeged.
2012. márc. 8. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nagyon sok az elfogult ember úgy látom. Én az ELTE-n és a Semmelweisen tevékenykedem molekuláris biológiával és bioinformatikával, de azt mondom, hogy mindkettőnek nagyon jó képzése van. Az egyetemek hivatalos rangsorában az ELTE TTK előrébb van, mint a Szegedi TTK, de ez annyira nem mérvadó. Annyira színvonalas mindkettő, hogy talán a legjobb módszer a döntéshez az lenne, ha megnéznéd melyik van hozzád közelebb. Ha Tiszán túli vagy, akkor Szeged, ha Dunán túl, akkor ELTE, mert egyébként bárhova mész, ha megvan a diplomád, nem fognak homlokot ráncolni. Debrecent én sem ajánlanám annyira, Pécsen pedig az orvosi képzés nagyon jó. Ha biológusnak mész, akkor msc-n molekuláris immun és mikro biológiát mondanék msc-hez, de már bsc alatt elkezdhetnél olyan mentort keresni az egyetemen, aki bevisz ilyen intézetekbe, amik vírusokkal foglalkoznak. Mire phd-re kerül a sor, lesz sok tapasztalatod és könnyebb lesz az elhelyezkedés is az ismertség által. Amúgy orvosiról is mehetsz virológusnak.
2012. máj. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!