Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kolesz vagy bejárás? Előnyök,...

Kolesz vagy bejárás? Előnyök, hátrányok? Egyetem

Figyelt kérdés

Koleszes akarok lenni, de lenne esélyem bejárósnak is lenni.

Élni szeretném az életet egyetem alatt, de nem orrba-szájba bulizni, inkább minél több sport, haverok.

Otthonról nem sokkal nehezebb a társasági élet?

Teljesen új helyre megyek, nem fogok ismerni senkit.


2012. jan. 31. 10:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez függ attól, hogy honnan kell bejárnod. A kollégium nagyobb szabadságot ad, de a szobák általában kicsik, többen laktok benne, alkalmazkodni kell ismeretlen emberekhez, az otthonod sokkal kényelmesebb és vélhetően kapsz ellátást is. Egy kollégiumban sokkal nehezebb tanulni, mert nem tudsz félrevonulni. Ha van normális közlekedés a lakás és az iskola között, akkor biztosan nem mennék kollégiumba.
2012. jan. 31. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nem minden koli ilyen, mint azt az előző válaszoló írja!

Ez csak egy hülye általánosítás, hogy a koliban nem lehet tanulni. Én egy évet voltam koliban (sote koli) és semmi zaj stb nem volt. A West balkán óta bulikat meg nem is rendezhetnek, legalábbis nálunk nem. Most már nem vagyok kolis, mert vettünk egy lakást, ahol egyedül lakom, de néha hiányzik a koli! Elsőben sokkal jobb, ha kolis vagy, kapsz egy csomó segítséget, tippet, a felsőbbévesektől, nem érzed magad kirekesztettnek, sok új ismerettségre tehetsz szert.

2012. jan. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Arról nem is beszélve, hogy fárasztó a napi bejárás, meg gondolj bele, ha van egy órád 9-10ig, a következő meg 3kor kezdődik, akkor gondolom nem éri meg hazamenni, csak az idő megy az ide-oda utazással.
2012. jan. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én az ELTÉ-n végeztem, és nekünk bizony zajos volt a koli. És most nem a bulikra gondolok. Fél év után meguntam, hogy nincs nyugalom, nem tudok tanulni és hazamentem. Persze ez függ attól, hogy milyen távolságot kell naponta megtenni, van-e lehetőség az üres órákban leülni valahol. Nekünk volt és itt még készülni is lehetett a laborra, ZH-kra, beszámolókra.
2012. jan. 31. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt alternatíva a bejárás(200 km...). De én nagyon szeretem, mi több, én itt jobban tudok tanulni, mint otthon. Azt biztos, hogy aki bent lakik a városban, könnyebben beolvad az egyetemi közegbe, egyszerűbb minden, ha helyben vagy. Nyilván drágább megoldás is a koli, ha szeretsz egyedül lenni, akkor nem épp a legideálisabb, habár a kérdésdből úgy érzem, te inkább extrovertált tipus vagy. A koleszos élet egy élmény annak, aki szereti és nincsenek nagy igényei, viszont egy rémálom annak, aki nem 'koleszba való' tipus. Egy próbát megér. GHa nem tetszik, megvan a lehetőséged, hogy inkább bejárj.
2012. febr. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!