Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Októberi érettségin lenne-e...

Októberi érettségin lenne-e és milyen hátrányom, mint a májusin?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kérdésem a következő.

Idén 3.-os vagyok, kéne érettségiznem, mert jövőre nagyon-nagyon sok lesz, és legalább a német nyelvet le kellene adnom. Májusig biztos nem tudnék 5-ösre felkészülni, ezért októberbe szeretnék érettségizni.

Abból lenne-e hátrányom, ha idegen tanár érettségiztet le szóbelin, nem az a tanár, aki engem tanított több évig??? Természetesen nem teljes protekcióra gondolok, de azért...??? Mégis?:D Valami tanács? Azért megnyugtatóbb lenne a saját tanáromnál, mint egy 50 km-errel arrébb lévő suliban...:/

Hasonló szituban voltatok esetleg?


2012. jan. 31. 19:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Tulajdonképpen ez rajtad múlik, hogy mennyire tudsz a helyzetekhez alkalmazkodni. Az írásbelin nem oszt, nem szoroz, ha más környezetbe kerülsz, mert úgyis csak a papírral fogsz törődni. Max az ismerős környezet és arcok "barátságosabbá" tenné a dolgot, de mint említettem nem ez a számottevő. Csak egy kis plusz.

A szóbelin meg ha magabiztos vagy akkor nincsen semmi gond. Én az őszi angol érettségiről hallottam rémhíreket, hogy így megszívatnak a másik suliban, mert nem odavaló vagy meg úgy lehúzzák a feleletedet - de ez persze nem igaz. Néhány osztálytársam elment ebben a tanévbe megcsinálni és mindnek igen jól sikerült :) (egyébként van a központból kiküldött vizsgabiztos, aki felügyeli a felelteket, hogy minden rendben zajlik-e)

Szóval nem a körülményektől függ az egész, hanem tényleg csak rajtad. Fontosnak tartod, hogy a sulidban és a tanárod előtt felelsz vagy boldogulsz tök idegen környezetben is? Ha igen a válasz, akkor megcsinálhatod ősszel, hihetetlen nagy megkönnyebbülés lesz, hogy a "nagy hajrában" egy tantárggyal kevesebb érettségid lesz.

és HAJRRÁÁÁÁÁÁ! :)

2012. jan. 31. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszii a bíztatást!!:D <3

Reményt adtál..*.*

Úgyérzem megpróbálom.:)

2012. jan. 31. 20:11
 3/3 anonim ***** válasza:

ha nem vagy elég jó a tárgyból, megeshet, hogy a tanár nem fog csak azért felpontozni, hogy neked jó legyen. amit ugye a saját sulidban a saját tanárod megtesz. de ha tényleg tisztességesen tudsz németül és a szintnek megfelelően elmondod amit kell, szívatni nem fog senki.


októberben érettségiztem angolból idegen suliban, elmondtam amit tudtam, megadták a maxpontot.

2012. jan. 31. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!