Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jövőre egyetem. Lehetőségem...

Jövőre egyetem. Lehetőségem van koleszre, de bejárhatok, az kb 1 óra. Miből maradnék ki?

Figyelt kérdés

Új hely, új társaság, mostani barátaim messze lesznek.

Ismerkedni, haverkodni szeretnék.

Félek, ha nem leszek koleszes sokmindenből kimaradok, nehezebb az ismerkedés.

Annyi olyan története hallani, hogy a koleszes évek életük legnagyobb kalandja egyeseknek, életre szóló barátságokat kötnek, stb.


2012. febr. 1. 15:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha nem laksz túl messze, és be tudsz járni busszal, akkor "csak" szociális alapon juthatsz kollégiumi férőhelyhez (általában, de persze nem feltétlen van így). Úgy számold, hogy ez is megeshet, meg kellene tudni pontosan, hogy kb milyen lehetőségeid lennének, és aszerint gondolkodj.

Véleményem szerint, ha összebarátkozol a csoporttársaiddal, akkor úgy is jön minden magától, ha hazajársz, ha nem. A tanulásra fordítható idővel kb ugyanott vagy, ha bejársz az utazással megy az idő, ha meg koleszos vagy, számítani kell rá, hogy később veszed rá magad a tanulásra, ha ott vannak a haverok, de az is előfordulhat, hogy nem hagynak tanulni, és mondjuk a könyvtárba kell beülni, hogy nyugi legyen.

Az anyagi rész megint más téma.

2012. febr. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Napi két óra elvesztegetett idő vs. életed legnagyobb bulija.


Szerinted?

2012. febr. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Bekerüléssel nem lesz gond, kiszámoltam, ha meg átjelentkezek apámékhoz, akkor pláne....

Koleszba szeretnék, csak azért plusz pénz(mintha otthonról járnék be), de minimális szinten önállósodni szeretnék.

Rámférne

2012. febr. 1. 16:25
 4/5 anonim ***** válasza:

Az otthonról bejárással sem jössz ki sokkal olcsóbban, ha a bérlet mellé számolod az egyéb szükségleteid, pl tízórai, ebéd, uzsonna (van, hogy egész nap bent kell lenni, nyilván szeretnél meleget enni), szóval én azt mondom, az a pár ezer forint megéri a koleszért. Ha közel van, lyukasórákban vissz a is mehetsz, főzhettek közösen, vihetsz ebédet pár napra hétvégenként otthonról, ha hétvégén mész haza, mosni ilyesmit otthon tudsz, a tisztálkodási szereket meg édes mindegy hol használod...

És tökéletesen igaza van a másodiknak! :D

(első voltam)

2012. febr. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az utazási költség az ugyanaz....Kolesznél is kell BEB, otthonról is kell BEB, ha jól informált vagyok:)
2012. febr. 1. 19:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!