Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Színház- és Filmművészeti...

Színház- és Filmművészeti Egyetem, színházrendező szak, bábrendező szakirány?

Figyelt kérdés
Felvételi tapasztalatok érdekelnének. :)

2012. febr. 4. 17:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de szinte lehetelten a bejutás.

Én már pár éve voltam akkor az első körben írásbeli teszt volt. Rengeteg film rendezőjét kérdezték, gyakorlatilag a teljes kortárs filmművészetet bevágva kell tudni. Előadáselmezést is kellett írni egy általad látott darabról.

Egyik ismerősöm a 2. körben elbukott, pedig már középiskolában rendezett rövid filmeket, előadásokat amelyekkel több országos versenyt megnyert. Voltak a felvételizők között olyanok akik már évek óta színházban, filmekben rendeznek csak papír kellett nekik (nem volt főiskolai végzettségük) Gondolhatod ők mekkora előnnyel indulnak.

Azt is vedd figyelembe, hogy elsőre senkit nem vesznek fel.

2012. febr. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Először is, köszönöm a gyors válaszod! lehetetlen nincs, mindenáron rendező szeretnék lenni. Az első kör most is írásbeli, műveltségi teszt lesz. Filmrendezők? Filmrendező szakon megérteném, de színházrendezőn.. Mit kérdeztek még? Voltak válaszlehetőségek? Előadás-elemzés most is várható. Szóval, ennyi az 1. forduló? Sajnos az utolsó mondatod mindenhol olvasható. :(
2012. febr. 4. 18:54
 3/3 Illokúció válasza:

Én is vívódom, hogy megpróbáljam-e a felvételit, nem tudom, idén kiírnak-e színházrendező szakot. Végül mi történt? Szívesen olvasnám a történetedet. Nem bábrendező szeretnék lenni, de érdekel, hogy voltál-e végül felvételizni. Sikerült? Pozitív és negatív tapasztalatokra egyaránt kíváncsi vagyok. Megtisztelsz, ha válaszolsz. :)

Akár itt, vagy az emailcímemen: vikoriakis92@gmail.com

2013. szept. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!