Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha mérnökinformatikus szak,...

Ha mérnökinformatikus szak, akkor BME, vagy Pannon Egyetem?

Figyelt kérdés

2012. febr. 4. 20:31
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
66%
BME
2012. febr. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
66%
BME
2012. febr. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
66%
BME
2012. febr. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
66%
BME
2012. febr. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
66%
Egyértelmű, BME.
2012. febr. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
66%
BME
2012. febr. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 delusion ***** válasza:
66%
Én a PE-vel is szimpatizálok, de ez BME.
2012. febr. 5. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem egyértelmüen PE. A BME semmivel nem ad többet és a munkaadók főleg vidéken kifejezetten hátrányban részesítik a BME-n végzetteket. BME-re csak akkor menj ha mindenképp Pesten akarsz elhelyezkedni.
2012. febr. 5. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Egyik sem.
2012. febr. 5. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
89%

Tudom, túlzás, de kb. olyan kérdés mint hogy Szaúd-Arábiában jobb nyaralni, vagy Korzikán. Elég egyértelmű.


Arról pedig nem hallottam, hogy a BME-s diplomát nem néznék jó szemmel a vidéki munkáltatók. Szerintem ez hülyeség.


A BME messze nem tökéletes, vannak hibái, de az biztos, ha végigszenveded sok év alatt, és kapsz egy diplomát, akkor az biztos hogy elismert lesz (ha nem is annyira mint mondjuk egy amerikai vagy német sztáregyetem diplomája, de belföldön, mérnöki szakokon mindenképpen előkelőnek számít).


Azt gondolom, ha a BME-re mész mérnök-informatikusnak, úgysem akarsz egy százezres magyar nagyvárosban kisebb fizetésért dolgozni. Budapesten nagyobb cégek vannak, nagyobb fizetés, több lehetőség. Vagy úgyis elmész külföldre. Szóval ha még igaz is az a marhaság, akkor se lenne hátrányod, de szerintem nem igaz, hogy vidéken ne érne ugyanúgy sokat.


Egyébként a BME-n a mérnökinfó - szerintem - tök érdekes, meg lehet szokni, meg lehet tanulni, és lehet szeretni. Most vizsgáztam le egy tárgy 2. részéből, és tökre sajnáltam, hogy többé - órák keretében - nem tanulhatom ezt. Aztán jött a jó hír haveromtól, hogy egy másik tárgy gyakorlatilag annak a 3. része, mert ugyanazok tanítják, és tök hasonló az anyag. Szóval nagyon meg lehet szeretni. :-) Sok sikert!

2012. febr. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!