Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit ajánlotok, ha majd informa...

Mit ajánlotok, ha majd informatikával akarok foglalkozni?

Figyelt kérdés

Most vagy 10. osztályos. Fakt. választásnál melyik legyen matek és info vagy a másik lehetőség matek és fizika? Emeltet miből rakjak? És majd melyik egyetemre menjek tovább tanulni? Főleg a programtervező(ez jobban) és a mérnök informatikus érdekel.

Matek, Fizika és Info 5(d), biosz és kémia 4 irodalom és töri 4, magyar nyelv 5, föci is 5d.


2012. febr. 8. 19:57
 1/2 anonim ***** válasza:
0%
matek
2012. febr. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Jegy sokat nem jelent, mert kb 90%-ban iskola és tanár függő. Simán lehet, hogy vannak 3-4-esek más iskolában, akik sokkal jobban vágják az egészet. Na mindegy.


Infóból az a programozás, amit tanulni fogsz kb. szart se ér (magadtól is menne), de viszont lehet, hogy egy emelt informatika viszont hasznos lenne, mivel azért jelentősen egyszerűbb, mint egy emelt fizika.


Én azt ajánlom, hogy menj mindkét faktra (Nem tudom, hogy nálad lehet, én matek tagazatra járok, így a matek fakt alapból benne az órarendünkben, de ha neked nem is, akkor is általában 7dik óra után van, tehát így is fel kéne tudnod venni ezt a 3-t. Az info nem túl megerőltető, de ha kicsit is komolyan veszed, akkor simán lesz egy viszonylag egyszerű és jó emelt informatika érettségid). Fizika pedig nem árt, ha esetleg arra akarsz menni végül vagy kötelezővé teszik a természettudományos érettségit, vagy véletlenül rosszul sikerülne az info (benézel valamit vagy ilyesmi).

2012. febr. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!