Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek az ELTE...

Banya92 kérdése:

Mi a véleményetek az ELTE PPK-Pszichológia szakról? Tapasztalatok? Szeretsz/szerettél ott tanulni?

Figyelt kérdés
Főként ott tanuló emberkék véleményére lennék kíváncsi! Ebben az évben felvételizek, és egy kicsit szeretnék informálódni. :)
2012. febr. 8. 21:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Engem is nagyon érdekelne a kérdés, mert első helyre jelöltem, és mivel már most tudom, mennyi pontom lesz, szinte biztos, hogy felvennének - de még gondolkozom azon, hogy változtatok a sorrenden.
2012. febr. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Én nagyon szeretek ott tanulni. Még elsős vagyok, talán azért nem tört le a lelkesedésem. Az ETR és az ügyintézés szörnyű ELTE szinten. Sokat kell tanulni, sok az olvasmány, de vannak csodálatos tanáraik is.

Ha arra számítasz, hogy majd valami varázslatról fogsz tanulni, akkor tévedsz. Nagyon tudományos alapokról közelítünk meg mindent. A BA diplomával ("viselkedéselemző") pedig lehetetlenség elhelyezkedni. Ha klinikai pszichológus szeretnél lenni, akkor az MA-n túl még rengeteg terápiát kell kitanulnod, amiért fizetned kell és 250 teljesített órától vehetsz fel egy terápiát. Ezt nem közlik felvételinél. Rengeteg pénz van benne, de szakosodhatsz más irányba is (munka- és szervezet pszi., perinatális pszi, hospice, tanácsadás és iskolapszi., kriminálpszi. ...)

Ha teheted, vegyél fel órát Veres-Székely Annánál és Forgó Melindánál. Az anatgyakor Kékesinél ajánlom.

Mire vagy még kíváncsi?

2012. febr. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben nem itt jelölném meg első helyen a pszichót hanem a Károlin. Még mielőtt azt hinnéd nem, nem a Károlira járok és ezért beszélek oda.

Egyébként meg ha kicsit jobban utána nézel akkor rájössz, hogy azzal jobban fogsz járni.

2012. febr. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kedves második! Hogy érted azt, hogy nagyon tudományos alapon közelítetek meg mindent? Kifejtenéd kicsit bővebben hogy ez miben nyilvánul meg? Még az lenne a kérdésem, hogy elvileg az ELTE-n nagyon sok az elmélet és kevés a gyakorlat. Igaz ez?
2012. febr. 9. 18:05
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen, az ELTE inkább az elméletre megy rá, nem pedig a gyakorlatra.
2012. febr. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

Ne menj az eltére, én most diplomázom ott BA-n, mindenhol máshol sokkal értelmesebben van megoldva a zárás, csak itt nem.. (mondjuk ez téged már nem fog érinteni, mert már az utánunk jövőknek is változtattak rajta). Amúgy nem csak a zárás a baj, a tanáraidon kívül soha nem fogsz pszichológust látni, 1-1 olyan óra van, amit el lehet csípni, hogy gyakorlatban is láss vmit (én 1-re se kerültem be), ha önkénteskedni próbálnál (hogy esetleg megtudd, mi is lesz belőled..), nem vesznek fel sehova, mert az egyetem nem segít és mert minden tele van. Nagyon fontos lenne vmi gyakorlat ide, szerintem az a legnagyobb baj..Az meg már csak hab a tortán, hogy miután baromi sokan vagyunk egy évfolyamban, a tanároktól sem lehet túl sok segítséget várni. A 4 műhelymunkám alatt szerintem mindegyik témavezetőmmel max 2x találkoztam..

Szal nem ajánlom az eltét:D bár van akinek bejött. A károliról tényleg jókat mondanak..

Én a világért nem folytatnám itt, szegedre, pécsre meg a pázmányra adtam be a felvételit MA-ra.

2012. ápr. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
engem az első hozzászóló érdekelne,hogy honnan tudta 02.09.-én,hogy hány pontja lesz,és ha tudta is,miért biztos,hogy elég?
2012. jún. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk onnan, hogy nem idén érettségizett, Watson? ...
2013. febr. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!