Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A budapesti Madách Imre...

A budapesti Madách Imre Gimnázium kezdő német nyelvi előkészítő tagozatán miből áll a szóbeli?

Figyelt kérdés
Ide jelentkezhetnek olyan tanulók akik még nem tanultak németet? Mert ugye általánosba nem tanultam németet így abból nem tudnak kérdezni. Akkor mi(ke)t kérdeznek?

2012. febr. 11. 21:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Frissen kikeresve a felvételi tájékoztatóból! :)


2. A szóbeli vizsga:

Ekkor a tanulók kommunikációs készségét ( szövegalkotás kép alapján), általános tájékozottságát, viselkedéskultúráját vizsgáljuk. (Elérhető pontszám: 40)

Szóbeli vizsgára bocsátás feltételei a következők: február 17-ig megérkezzen a hivatalos jelentkezési lap az általános iskolából; a jelentkezési lapon igazolt általános iskolai osztályzatokból számított ún. hozott pont legalább 56 legyen (részletesen lásd 6. oldalon!); és csatolva legyen az általános tantervű képzésre szóló egységes írásbeli vizsga eredményeit tartalmazó értékelő lap másolata; az írásbelin megfelelő eredmény elérése. a hozott és az írásbelin szerzett pontszámának összege érje el a behíváshoz szükséges értéket.

A szóbeli vizsgák időpontjáról és beosztásáról az interneten (www.mig.hu) illetve az iskola előterében elhelyezett faliújságon 2012. február 24-én 1800-tól tájékoztatjuk a jelentkezőket.

A szóbeli vizsgák ideje: 2012. március 2. és 3. egyéni beosztás szerint.

A szóbeli felvételire a jelentkező tanulók feltétlenül hozzák magukkal diákigazolványukat vagy személyi igazolványukat, 2 db felbélyegzett, címzetlen borítékot, írásbeli értékelőlapjuk eredeti példányát, ellenőrzőjüket, nyolcadikos összes matematika, magyar, idegen nyelv füzetüket, valamint okleveleiket.



én a 4osztályos haladó angolra megyek! :)

2012. febr. 12. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nektek hogy sikerült a központi?:) és milyen az átlagotok?:D
2012. febr. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen azt értem , hogy a kommunikációs készségemet mérik , de ha eddig nem tanultam németet akkor hogy mérik?
2012. febr. 14. 18:57
 4/6 A kérdező kommentje:

Ja elfelejtettem leírni :D

Átlag: 5,0

Központi: 86

2012. febr. 14. 19:08
 5/6 anonim ***** válasza:
a komunikációs készségedet nem németből fogják kérni:D ha nem a sima elbeszélésen..hogy milyen a stilusod meg a szókincsed stb..:D egyébként grat:D (2.voltam)
2012. febr. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Most bekerültél végülis
2013. márc. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!