Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosi laboratóriumi és...

Orvosi laboratóriumi és képalkotó diagnosztikai analítikus bővebben?

Figyelt kérdés
4 éves képzés, mit jelent ez? mi leszel ha nagy leszel? merre lehet szakosodni? ha valaki két éve nem tanult bioszt és kémiát úgy is bele lehet vágni? minden érdekel erről a szakról, főleg azokéra vagyok kíváncsi, akik pécsen csinálják! :)

2012. febr. 14. 17:55
 1/7 bensdorp ***** válasza:

Amíg nem ír jártasabb a témában, ezt tudom javasolni: [link]

Bal fönt a kék füleken tudsz lapozni a bővebb információért.


És bár a Pécsi Tudományegyetemhez tartozik ez a szak, Kaposváron van a képzés.

[link]

[link]

2012. febr. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

Szia!

Én ezen az szakon tanulok, Semmelweisen, képalkotó diagnosztikát. 4éves a képzés, minden intézményben ahol indítják, ezalatt szakosodsz a következők valamelyikére:orvosi laboratóriumi analitikus, kutató laboratóriumi analitikus, képalkotó diagnosztikai analitikus, illetve a Semmelweisen optometrista is lehetsz. Pesten csak levelező képzés folyik, de téged Pécs érdekel, oda viszont, kell munkaviszonyról igazolás, HA a képalkotóra akarsz szakosodni, persze csak levelező képzés esetén. Nappaliról nem tudok nyilatkozni, hogy milyen. Most én is jelentkezem Pécsre, kutatólaborra mennék mindenképp, levelezőre, de ide nem szakirányra jelentkezel, hanem csak az alapszakra, csak 2.szemeszter végén derül ki indul-e a szakirány! Én bízom benne, hogy elindítják a kutatólabort! Ha valaki erre jelentkezne idén írjon, szeretném felvenni a kapcsolatot! Ha nagy leszel képalkotó: igazából asszisztens rtg-ben, CT, MR, izotóp stb, aki nem érezné hivatásának, nem ajánlom a szakot, ezt már kifejtettem máshol. Laborban, rengeteg felé mehet az út, számomra a kutatólabor a legtágabb és legmeggyőzőbb irány, genetika, biológia, immunológia, gyógyszerhatástan ect. rengeteg helyen el tudsz helyezkedni és tovább tanulni.

2012. febr. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

engem érdekel az optiometria, de az nem lehetséges, hogy két év nappali alapszakon pécsen, majd pesten levelező optiometria? amúgy mennyire népszerű/vagy nehéz?

én most gazdasági szakon végzek okj-t szóval két éve nem tanultam természettudományt, mennire nehéz?

2012. febr. 19. 20:30
 4/7 anonim válasza:
Szia. Én ezen a szakon tanulok immáron 3 éve. Életem egyik hibájának tartom a döntésemet. Itt nem lehet választani, hogy mire szakosodsz... 4 éves a képzés, és ezért a diplomáért csupán 122.000 forintos közalkalmazotti fizetést kapsz. Gyakorlatilag úgy kell tudni diagnosztizálnod, mint egy orvosnak. Ha érdekelnek milyen tantárgyak vannak stb azt is leírom.
2012. nov. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
engem érdekelnének a tantárgyak, leírnád? :) amúgy úgy tudom külföldön sokat lehet vele keresni, és becsülik is, nem csak egy asszisztensként kezelik, legalábbis eddig úgy hallottam.
2013. márc. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
engem is érdekelne.. leírnád? :)
2013. nov. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Helyesen

Opto -

2017. szept. 4. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!