Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen költségekkel kell...

Milyen költségekkel kell számolnom az egyetemen? Részletek alább.

Figyelt kérdés
Idén jelentkezek egyetemre és ha minden jól megy államilag finanszírozott szakon szeretném elvégezni az egyetemet. Ennek tudatában érdekelne a válasz. Kollégium költséget természetesnek a többire lennék kíváncsi.
2012. febr. 14. 21:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kollégiumi költséget tudod azon felül általában a könyvek jönnek, a tancuccok és a te kajafogyasztásod, esetleg bulik. Egyetemeknél különféle díjjak még vannak pl ELTE-n 3 szori tantárgyfelvétel, 3szori vizsgáért kell fizetni meg a nyelvóra felvételéért. Más egyetemen máshogy kell figyelni ezekre.
2012. febr. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem csak fénymásolnom kellett néha, na de ilyen is az oktatás színvonala.
2012. febr. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha a kollégiumot nem számítjuk, akkor ugye először is ott van a kaja költség, de sok dologtól függ, hogy ez kinek mennyiben áll meg. Pl. hogy viszel-e otthonról ételt, és abból is mennyit, mennyi idő alatt fogy el. Aztán ha (már) nincs az otthonról hozottból, akkor hogy oldod meg: főzöl/beülsz valahova enni/2-3 napot szendvicsezel, stb. Mondjuk tegyük fel, hogy minden hétvégére hazamész, és viszel is magaddal otthonról kész kaját, ami elég mondjuk 2 napra, akkor utána már nem sok nap marad. Pénteken a legtöbb helyen már nincs tanítás, úgyhogy van még két nap, amire meg kell oldanod az étkezést. Egy spagettit megfőzni pl. nem nagy cucc, vagy virslit, vagy ilyesmit. De olcsóbb helyen egy menü sem drága, ha csak heti két alkalomról van szó. Persze ezen felül még ott a reggeli/vacsora, meg a "jaj de megkívántam ezt vagy azt".


Hogy a tanulmányokkal kapcsolatban mire kell még költeni, az változó. Én pl. az eddigi 3 év alatt még soha nem vettem könyvet, mert a könyvtárban megvan minden, ami kellhet, úgyhogy csak fénymásolni szoktam. Persze vannak olyan szakok, ahol jópár könyvet több évig is használni kell, azokat érdemesebb megvenni, de nálunk az olvasmánylistán főleg folyóiratban megjelent tanulmányok vannak (amik általában a neten is fent vannak), vagy egy-egy könyvből bizonyos részek.


Hát ezen kívül mi kell még... papír-írószer, de ezt meg mindenki máshogy tartja kényelmesnek, praktikusnak. Sokan csak egy füzetet használnak egyszerre, másoknak mindenre külön füzetük van, van, aki laptoppal jegyzetel, stb. Ezt majd kitapasztalod. Az első héten érdemes csak egy darab füzetet vinni, utána majd meglátod, hogy miből kéne külön, vagy ilyesmi.


Más nem igazán jut eszembe, illetve azok eléggé opcionális dolgok: bulik, könyvtári bünti, stb.

2012. febr. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!