Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Én Budapesten a Szent János...

Én Budapesten a Szent János korházban szeretnék szülni milyen költségekkel kell számolnom a 9 hónap alatt?

Figyelt kérdés
Gondolok itt az összes ultrahang vizsgálatra kötelező és nem kötelező vizsgálatokra stb... ?
2012. jan. 26. 12:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A szülés egy dolog, szülni bárhol szülhetsz, ha viszed a TAJ kártyád és a kiskönyved, akkor beindult szülésnél kötelesek fogadni bármelyik kórházban.

A terhesgondozás meg egy másik dolog.

Ha van fizetett TB-d, akkor mindkettő "ingyenesen" jár.

Természetesen a kötelező vizsgálatokra vonatkozik.

Szabadon választható vizsgálatok fizetősek, úgy tudom. Bár talán az előfordulhat, hogy indokolt esetben ezekre is beutalnak, ezt nem tudom.


Persze ha bármilyen gyógyszerre szükséged van menet közben, azt ugyanúgy ki kell váltanod, mint amikor pl. beteg vagy és felír valamit az orvos, de hát ez nem újdonság gondolom...

2012. jan. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és persze mindez úgy értendő, hogy nincs fogadott orvosod/szülésznőd. Ha ilyet szeretnél, akkor az persze jár külön költséggel, de itt is nagy a szórás.

Ha már terhes vagy, vagy csak még tervezed, de szeretnéd, akkor konkrét orvost/szülésznőt kell felkeresned.

első

2012. jan. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia,


Én 2,5 éve szültem ott:

Fogadott dokinak terhesgondozás alatt magánrendelés,4D uh 9 hónap alatt:150 e ft.

Fogadott doki-szülés:100 eft.

Fogadott szülésznő:50 e ft.

Alapítványi szoba 9e ft/éjszaka-összesen:27 e ft.


Ezt összeadva rettentő sokra jött ki,igaz nagyon szép élmény,de tény az is,hogy az ügyeletes személyzet(pl.csecsemősök) szinte semmit sem segítettek.Ha fogadsz dokit/szülésznőt az ő áraiktól is sok minden függ.Ha nem fogadsz,akkor nyilván nem kell fizetni,de akkor csak akkor szülhetsz ott,ha körzetilag oda tartozol vagy sos mész be.


Én összeségében elégedett voltam,de a másodikat egy magánklinikán fogom szülni(4.hónapban vagyok).Ott mindenki kedves,figyelmes,a körülmények is tiszták,eü.pénztárral kifizethető.


Boldog babavárást!

2012. jan. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Utolsónak. Azért ez elég meredek összeg. Ennyiért egy magánklinika is simán kijött volna...
2012. febr. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!