Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gimnázium elvégzése után, van...

Gimnázium elvégzése után, van még lehetőség szakmát tanulni (villanyszerelő, szakács, asztalos)?

Figyelt kérdés
Humán beállítottságú gyerek vagyok, van 2 nyelvvizsgám(középfokú) jól beszélek, a jegyeim se rosszak, de amit csinálnak az egyetemekkel az felháborító, arra gondoltam ha elvégzek egy szakmát van arra esély, hogy jó nyelvtudással el tudjak vele helyezkedni külföldön(jobban mint egy bölcsészdiplomával, matek nem megy ezért mérnök kilőve :S) elsősorban a kérdésben leírt három szakma érdekel (leginkább a szakács), illetve érdekel hogy külföldön jól el lehet-e velük helyezkedni kellő nyelvtudással mellette persze, várom a válaszaitokat köszönöm :)
2012. febr. 18. 21:16
 1/4 anonim ***** válasza:
persze, hogy van rá lehetőség, nézz szét az okj-s képzések között
2012. febr. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Okj-s képzéseket meg kell jelölni a febr 24.-ig leadandó felvételi jelentkezésnél, vagy nem szükséges? Mennyi ideig tart egy ilyen Okj-s képzés és milyen minőségű? Én főként a villanyszerelőnek vagy szakácsnak vagy asztalosnak akarok menni.
2012. febr. 18. 21:46
 3/4 anonim ***** válasza:
94%

Végre egy bölcs ember, aki szakmát tanulna és nem egyetemen rohadna. Nem kell febr 24-ig jelentkezni OKJ-ra, később is lehet, most is lehet, amennyire én tudom. Elismertek az OKJ-s képzések, 1-2 évesek, szakmától függően, fizetősek nagyrészt. Nyelvtanulás és nyert ügyed van. Sok sikert és háromszoros hurrá, hogy nem egyetemre akarsz menni.

19/L

2012. febr. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem szégyen a munka :D
2012. febr. 19. 00:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!