Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha jelentkezni szeretnék egy...

Ha jelentkezni szeretnék egy alapképzésre és a késöbbiekben tanár szeretnék lenni akkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
Szóval az a helyzet, hogy földrajz-angol tanár szeretnék lenni... Ahhoz, hogy a késöbbiekben tanári diplomát szerezhessek mindkét szakból érettségi után mindkettőből kell alapképzésre jelentkezni vagy csak az egyikre? Utána mivel úgyis kell egy másik szakot is választani... illetve mikortól kell azt a bizonyos második szakot felvenni?
2012. febr. 19. 19:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én kémia-angol szakos tanár akartam lenni, szóval az ELTE-n alaposan utánaérdeklődtem. Nekem azt mondták, hogy ha pl kémiára felvételizek (oda szerettem volna), akkor elkezdem a kémia bsc-t, és harmadik félévtől tudom (kell) felvenni mellé angolt második szakként, de ott voltak kritériumok, hogy valamennyi megadott tárgyat már meg kellett csinálni első két félévben ahhoz, hogy felvehessem utána az angolt. Szóval az alap szerintem mindenképp az, hogy jelentkezel az egyikre, és utána harmadik félévtől veszed fel a másikat, de mindenképp kérdezd meg az adott egyetemen, hogy milyen feltételekhez van ez kötve! Aztán pedig valamikor (ezt nem tudom pontosan) választanod kell, hogy tanár szeretnél-e lenni, vagy valami más, akkor olyan tárgyakat tanulsz még az alapok mellé, és msc-re pedig már tanárira jelentkezel.

2012. febr. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
én matek-kémiás vagyok. nagyjából úgy van, ahogy az első válaszoló mondta. jelentkezel mondjuk földrajz alapszakra és amikor szakirányt kell választani a tanárit választod angol minor szakkal. ezt lenyomod 3 év alatt és jelentkezel tanári mesterképzésre. ha azt is elvégezted, akkor leszel földrajz-angol szakos tanár.
2012. febr. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget! :) Még "csak" 11.-be járok, de a tisztánlátás végett jobbnak láttam megkérdezni...

Még egyszer köszönöm! :)

2012. febr. 20. 16:46
 4/4 anonim válasza:
de ha földrajz szakra megy valaki , (s testnevelés a másik ) akkor testnevelésből emelt vagy közép szintű érettségi kell?
2013. jan. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!