Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jelentkezzek egy olyan egyetem...

Jelentkezzek egy olyan egyetemre ami nem érdekel, csakhogy iskolába járjak? Hogy lehet itthon maradni 1 évig, ha újra szeretnék érettségizni?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem bírom eldönteni,hogy mi legyen velem. Csak állatorvos akarok lenni,semmi más. Csak azért írom be a 2 általános orvos képzést is,mert onnan átvennének az állatorvosi egyetemre. Eddig beirtam tanár képzést,stb. de ma jöttem rá,hogy ha én azokat beírom és felvesznek akkor én AZ leszek. Nincs visszaút. Ezért ma meg arra az elhatározásra jutottam,hogy ha nem sikerül jól az emelt biosz érettségim,akkor jövőre itthon maradok és megpróbálom mégegyszer. Ez mégis hogy működik?? Valamilyen tanulói jogviszony kell hogy maradjon?eEl kell mennem valami OKJ-s képzésre,vagy hogy működik ez??? kérlek adjatok tanácsot!!!!
2012. febr. 20. 13:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Simán halassz egy évet, ha nem siekrül jól. Otthon maradsz, lesz egy éved csak biosszal foglalkozni, mellette a kémiát is szinten tarthatod és fejlesztheted, tnaulhatsz nyelvet is akár. Nem egy osztálytársam csinálta ezt - sikerrel.
2012. febr. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
én úgy tudom nem lehet majd halasztani :/
2012. febr. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha már beírtad, akkor csak azt tudod tenni, hogyha oda vesznek fel, amit nem szeretnél, akkor passzív félévre iratod magad az egyetemen (ez nem kerül semmibe és az állami féléveid se fogynak tőle), vagy egyből kiiratkozol, bár ez nem tudom, hogy megy, nem tudom van e rá lehetőség.

Nekem 3 osztálytársam volt, akik lemaradtak az állatorvosiról, egy évet nem jártak sehova, aztán következő évben mindhármukat felvették. :) Szóval ha ez a vágyad, hogy állatorvos legyél, tarts ki mellette, ne érd be kevesebbel!

2012. febr. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm a válaszokat. És muszáj nekem valami OKJ-s tanfoylamra elmenni?? vagy az csak azért kell hogy a családi pótlékot vagy mit kapjunk??

mert gondolom,csak ugy az állam nem hagyja hogy én itthon tengődjek 1 évet,aztán újra jelentkezzek :S vagy ez hogy történik??

2012. febr. 20. 17:50
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem muszáj, tanulni sem muszáj. De abban az egy évben nem lesz semmi diákkedvezményed, neked kell a TB-det befizetni stb. Olvass utána az új törvényben, hogy hogy van ez az egész.
2012. febr. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem lesz lehetőséged halasztásra! Én is akartam az éven halasztani de csak két aktív félév után lehet! Legjobb ha valami laza OKJ tanfolyamra elmész ami mellett tudsz tanulni! De családi pótlékot az egyetemen se fogsz kapni!
2012. febr. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!