Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha jelentkezek gazd. Informati...

Ha jelentkezek gazd. Informatikára és mondjuk nem sikerült jól a matek érettségim (2-es,3-as) viszont az infó vagy a töri emelt igen akkor az ellensúlyozza?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekel a szak , szerintem képes lennék rá , hogy elvégezzem bár matekból örülök ha nem bukok meg... de általában a közgazdaságtanra mennek leginkább , matekból val.számítás, statisztika ami fontos... legalábbis ezt olvastam.
2012. febr. 21. 18:23
 1/5 A kérdező kommentje:
*nem sikerül jól tegyük hozzá mert ugyebár még csak most fogok érettségizni :)
2012. febr. 21. 18:23
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom mire gondolsz "ellensúlyozás" alatt, de a matek mindenképpen bele fog számítani, tehát, ha 2-3-as lesz, akkor az nem túl jó, akkor már kb. szinte biztos, hogy duplázás nem lesz jó neked.


Feltételezve, hogy van egy felsőfokú nyelvvizsgád és 90-re sikerül az info emelted, a magyar és töri közeped is. Illetve, hogy matekon kívűl minden jegyed 5-ös.

80 + 90 + 90 + 90 = 350

Gazdinfóra kb. 450 kell biztosan (beleszámítva, hogy mostantól kezdbve durvább lesz a bejutás), akkor még ha matekból 5-ös is lennél, akkor is kéne 80 pontos matek, pedig még nem is számoltam azzal, hogy a matek az átlagot is levinné.


Tehát nem nagyon realis bár nem tudom, hogy közepen hogy számítják a jegyet.


Amúgy, ha a matek nem megy, akkor nem ajánlom, elég sok matekos tárgy van, lesz egy jó pár évetek analízísből is.

Cantor-axioma és felsőhatár közti összefüggést vettétek? Menne? Mert nővéremtől ilyet például kérdeztek analízisből több ilyesféle bizonyítással együtt.

Ilyenekre gondolok, hogy határérték definiciója <=> véges sok elem van a határértéktől vett E távolságon túl; monoton nő + korlátos => van határértéke; konvergens => korlátos; ha van határérték, akkor az egyértelmű. Ha ilyeneket vettetek és nem értettél, akkor nem ajánlom. [Nem tudom, hogy nővéremnek volt-e ilyen vagy nem, ezek azok, amit mi vettünk a számsorozatok határértékével kapcsolatban, csak azt tudom, hogy a C és felsőhatár közti összefüggést kérték tőle és mivel, hogy ezek gimnáziumi anyagok, gondolom ennél csak nehezebbet kérhettek tőle.]


Legalábbis ez az én véleményem.

2012. febr. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Most esett csak le, hogy lehet nem éppen a Corvinusból kéne egyből kiindulni.


Ha nem olyan durva helyre akarsz menni, akkor szerintem 90% Töri/Info és 60% Matek + pluszpontok (mondjuk 90) simán elég lehet (duplázással is már 390, ha jók a jegyeid és érettségid a többiből, akkor akár több is lehet), ami szerintem bőven elég a kevésbbé presztízses helyhez bár fogalmam sincs, hogy hol vannak a ponthatárok.


Ettől független, mindenképpen ajánlom, hogy előbb nézz bele egy kicsit a matek részbe, mert középfokú matek érettségi nem éppen a legbonyolultabb dolog, ahhoz képest, ami egyetem szok lenni.

2012. febr. 21. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Miskolcira szeretnék menni tavaly 280 volt a határ...
2012. febr. 22. 15:11
 5/5 anonim ***** válasza:
Oda már a 60 pont is jónak számíthat.
2012. febr. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!