Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik a legrosszabb és...

Melyik a legrosszabb és melyik a legjobb egyetem/főiskola Magyarországon?

Figyelt kérdés
suli
2012. febr. 21. 23:16
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
A legrosszabbra nehéz válaszolni, még statisztikák alapján is. A legjobbra sem könnyű... mi alapján "legjobb"? Egy egyetem/főiskola sok szempontból lehet jó, illetve rossz is. Elismertség alapján talán a BME és az ELTE. Mivel a kettőn különböző képzések folynak, így lehetetlen választani. Európai szinten viszont azthiszem az SZTE a legelismertebb.
2012. febr. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
23%

Európai szinten is a BME azért ott van az élmezőnyben.

Amit nem ajánlok, az a GDF (Bp).

2012. febr. 21. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
61%
A BME sehol nincs a nagy ranglistákon, egyedül az ELTE és az SZTE van valahol a 200-300. helyen a világranglistákon.
2012. febr. 22. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
24%

Legrosszabb egyetemnek a Debreceni Egyetemet mondanám, a legjobb pedig BME/ELTE.


A legjobb főiskola BGF legrosszabb pedig ZSKF/GDF/Kodolányi/BKF meg a többi noname......

2012. febr. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
26%

Legjobb:ELTE, SZTE, BME, BGF, DE

Ezekről általában nagyon jókat hallok.


Legrosszabb: NYF, KE, ZSKF, KJF

2012. febr. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
54%

Legjobb: ELTE, BME, SZTE, Corvinus (bár ennek csak a gazdasági része!!)

Szerintem a maguk területén ezen a kiemelkedőek, és általában a mindenféle statisztikák is alátámasztják ezt.

Legrosszabb... jó kérdés, nem akarok hülyeséget írni, úgyhogy erre nem válaszolok.

2012. febr. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
24%
SZTE a legjobb!
2012. aug. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
45%

Gazdasági: BGF,BCE

Természettudományi: ELTE,SZTE,BME

Bölcsész:ELTE,DE,SZTE,KRE(pszichológia)

Művész: MOME,MKE,SZFE,MTF

Mérnök: BME

Rendfentartás: NKE

Sportudományi: SE

Orvostudományi: DOTE,SOTE

2013. jan. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
53%

Jó pár év eltelt, na mindegy. Hoztam pár újabb rangsort, mert ezek a válaszok nevetségesek. Csak önkényesen odaböfögtetek a kérdésre pár nevet, mindenféle alátámasztás vagy indoklás nélkül.

Kezdjük ott, hogy nem mindegy a szak. Egy orvosi pl. akárhol végzed, Európa-szerte elismert diplomát ad, és mind a 4 akkreditált a USMLE vizsgához is. Nem hallottam még olyat, hogy valakit külföldön nem alkalmaznának koppra ugyanúgy, mint egy SOTE-st, mert Szegeden vagy Pécsen végzett. De ha csak kishazánkban maradunk nem egy és nem kettő vidéki diplomás docens, klinikaigazgató dolgozik SOTE klinikán, vagy budapesti magánklinikán (ugye nem kell bemutatnom, hogy ez a luxus kategória, és ide tényleg a legjobbak kerülnek). Just sayin'. Arról nem is beszélve, hogy ha nemzetközi listát néztek ( [link] hasonlítsátok már össze képzési területre lebontva.... Mind a 4 magyar orvosi rendre felkerül világranglistákra (hol kisebb, hol nagyobb különbséggel, de mind fent van), ahova a BME, BCE, ELTE a saját képzési területén szinte soha.

Egy válaszoló kiemelte, hogy orvosin a SOTE és a DOTE a legjobbak.

2017. december:

[link]

Itt pl a PTE és az SZTE is megelőzték a BME-t, BCE-t, DE-t.

2018. május:

[link]

Itt pl a Semmelweis és a PTE volt a két legjobb magyar egyetem.

2017. november:

[link]

Itt pl. az orvos-egészségtudományi területen a PTE került a Semmelweis mellé a 301-400. helyen, míg a DE és az SZTE a 401-500. helyen végeztek.

2018. szeptember:

[link]

Elöl a Semmelweis a 401-500. hellyel, majd 601-800. az ELTE, PTE és SZTE, ezzel a négy intézmény megelőzte a 801-1000. helyre került BME-t, DE-t, illetve mind megelőzte az 1001+ helyre sorolt BCE-t.

Ezt nem tudom mi alapján állították össze, mindenesetre érdekes, 2014:

[link]

A lényeg, hogy nem kéne a nagy vidéki egyemeket (PTE, DE, SZTE), főleg a nívósabb képzéseiket ennyire lenézni. Mert annak ellenére, hogy idehaza a Budapest centrikusság miatt hajlamosak az emberek szubjektíven legjobbnak kimondani egyetemeket, csak mert Bp-en vannak, a nemzetközi rangsorok kicsit mást mutatnak. A három nagy vidéki egyetemünk olyan rangsorokra kerül fel (legalábbis orvosi területen, de ezt mondtam az elején, hogy szakterületre bontva érdemes nézni... Úgy van értelme.), ahova sok budapesti egyetem nem, gondolok itt a PPKE-re, KRE-re, IBS-re, de akár még a BME-re, BCE-re is.

2018. okt. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!