Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Aki költségtérítésesre jelentk...

Aki költségtérítésesre jelentkezik, azokat automatikusan értesíti a "rendszer", hogy hogyan lehetnek ösztöndíjasak?

Figyelt kérdés

Vagy az ösztöndíj - részösztöndíj kérdést Nekünk kell valahol forszírozni?

Olvasom a felvi oldalát,de nem épp egyértelmű számomra ez az egész.Köszönöm.



2012. febr. 22. 13:05
 1/9 A kérdező kommentje:

"A hallgatói szerződést az állami ösztöndíjas vagy állami részösztöndíjas képzésre felvételt nyert jelentkezők a ponthatárok kihirdetése és a besorolási döntés után az Oktatási Hivataltól kapják majd meg három példányban. Ebből egyet a kézhezvételtől számított nyolc napon belül aláírva el kell juttatni az Oktatási Hivatal részére, valamint egy eredeti aláírt példányt a beiratkozáskor át kell adni a felsőoktatási intézménynek is. Ezek hiányában a felvételiző nem iratkozhat be az ösztöndíjas, vagy részösztöndíjas képzésre."


Tehát ezt a hallgatói szerződést mindenkinek kipostázzák aki jelentkezett költségtérítésesre?

2012. febr. 22. 13:07
 2/9 A kérdező kommentje:

További felmerülő kérdésem:


Azt már látom,olyan szakra nem jelentkezem,hogy a részösztöndíjra jogosult legyek,hacsak a kereskedelem és marketing nem tartozna oda?


De azt jól értem,hogy ösztöndíjas csak akkor lehetek,ha államilag támogatott szakra vesznek fel?

Vagy akkor is ha költségtérítésesre,de az a szak indul államin is?


"Állami ösztöndíjat bármely képzésen igénybe lehet venni, ahol a meghirdetések között szerepel ösztöndíjas hely. "

2012. febr. 22. 13:20
 3/9 Andizsuzsi ***** válasza:
az állami ösztöndíjas vagy állami részösztöndíjas képzésre felvételt nyert jelentkezők - költségtérítésesek nem kapnak, nekik nem kell szerződést kötniük. Állami finanszírozott = ösztöndíjas.
2012. febr. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem azok kaphatnak ösztöndíjat akik K-ra jelentkeznek? Csak az adott ALK szaknak kell lennie ALA verziója is amire nem vettek fel?
2012. febr. 22. 13:36
 5/9 anonim ***** válasza:
Részben támogatott (50%-os) képzésre akkor mehetsz, ha KÖLTSÉGTÉRÍTÉSESRE jelentkezel és felvesznek. Ekkor majd kapsz egy ajánlatot az intézménytől, vagy az OH-tól, vagy tudom is én kitől, hogy igényelheted a részösztöndíjat. Ezt vagy elfogadod, vagy nem. Ha elfogadod, alá kell írnod a hallgatói szerződést, akár csak egy 100%-ban támogatottnak.
2012. febr. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem ezt kérdeztem,ezt tudom. Már azt is írtam,hogy részösztöndíjra nem is vagyok jogosult.
2012. febr. 22. 16:30
 7/9 Andizsuzsi ***** válasza:
részösztöndíjra nem is vagyok jogosult - mi az, hogy nem vagy jogosult? Miért? Honnan tudod? Te valamit szerintem nagyon összekeversz.
2012. febr. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

"Az első és legfontosabb dolog, hogy állami részösztöndíjjal csak az alábbi alapképzéseken lehet tanulni:


a természettudomány, műszaki és informatikai képzési terület minden szakán;

a földmérő és földrendező mérnök, mezőgazdasági és élelmiszeripari gépészmérnöki, tájrendező és kertépítő mérnöki, és az orvosi laboratóriumi és képalkotó diagnosztikai analitikus alapképzési szakokon. "


Forrás: felvi.hu "Ki lehet részösztöndíjas?" c. rész

2012. febr. 23. 12:43
 9/9 Andizsuzsi ***** válasza:
Értem, tehát te nem ezekre a szakokra jelentkezel. Akkor vagy államilag finanszírozott képzésre = ösztöndíjas, vagy önköltséges képzésre jelentkezhetsz. Ha önköltségesre vesznek fel, akkor nem kapsz "ösztöndíjat", magad fizeted a képzésedet.
2012. febr. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!