Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyiket javasoljátok jobban...

Melyiket javasoljátok jobban az alábbi iskolák közül? Szegedi Tudományegyetem, Pannon Egyetem, Dunaújvárosi Főiskola? Műszaki irányról van szó.

Figyelt kérdés

2012. febr. 23. 11:38
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
Dunaújvárosi
2012. febr. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%

Ezek közül első kettő komoly egyetem, színvonalas képzéssel magyar viszonylatban, a Dunaújvárosi Főiskola viszont inkább vicc. Ha csak ellébecolni akarod az éveket, akkor Dunaújvárosi Főiskola, ha keményen akarsz tanulni, és nem rettensz meg az olyan tárgyaktól, ahol 90%-ot kivágják, akkor Pannon Egyetem vagy Szegedi Tudományegyetem.


Amúgy konkrétan milyen mérnöki szakra gondolsz?

2012. febr. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja, még valami, ha esetleg nem válaszolnál milyen szak, nagyon nem mindegy milyen szakra akarsz menni. Ha vegyészmérnök, akkor egyértelműen Pannon Egyetem, mert ez a hagyományos szak ott(lásd Veszprémi Vegyipari Egyetem).
2012. febr. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
műszaki menedzser, de most látom, hogy a szegedin a mérnöki karon van, a pannon egyetemen pedig a gazdaságin. A szak határozott elképzelés, célom van vele, úgyhogy arról ne kezdjetek el lebeszélni. Azt kell megcsinálnom, de nem tudom eldönteni, hol érdemes. Ebben kérek segítséget. Köszönöm szépen!
2012. febr. 23. 12:35
 5/6 anonim ***** válasza:

Jó szak az, bátyám is azon végzett, és jó munkahelye van. Alapvetően annak ellenére, hogy műszaki szakterületre sorolják, inkább gazdasági szak, ahol műszaki ismereteket is átadnak. Ez a vállalatoknál rengeteg helyen jobb, mint a gazdász szakok, mert pl. egy beszerző jobb ha ért is a műszaki dolgokhoz.


Viszont lényeges, hogy ez az a szak, amit végképp nem szabad gagyi helyen végezni. Ilyen a Dunaújvárosi Főiskola. Elsősorban a BME-t javasolnám, de a Veszprém és Szeged is jó. Az szerintem lényegtelen, hogy melyik karon van, nyilván a műszaki tárgyakat Veszprémben is a mérnöki kar fogja oktatni, a matematikát meg az informatikai karhoz tartozó matematika tanszék, ahogy a gazdasági tárgyakat szegeden is a gazdasági kar. Tehát ez ne legyen szempont. Szvsz döntsd el te melyik szimpatikusabb hely, melyik van neked közelebb, stb., oktatásban mindkettő rendben van, már ha a magyar viszonylatot nézzük, mert szvsz az egész magyar felsőoktatás egy sz.ar(nem szigorban, hanem oktatásban), de ezt most hagyjuk.

2012. febr. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Segített. :)
2012. febr. 24. 10:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!