Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Középsuliban néhány éve átlag...

Középsuliban néhány éve átlag 3-as, max.4-es voltam matekból és fizikából: Van-e esélyem gépészmérnöki/villamosmérnöki/mérnökinfó szakot végigcsinálni, ha ezúttal komolyan veszem?

Figyelt kérdés
Tudnátok linkelni példákat, hogy kb. milyen szinten megy a matek és a fizika ezen szakokon?
2012. febr. 23. 18:38
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Esély ,mindenre van de ha te tényleg komolyan veszed akkor még több.

Matek tanáromat idézve: a metematika olyan tantárgy ahol lekel ülni és megkel tanulni,

Mert ha nem tudod a képletet onnantól kész vége.

Fizika: ha nem tanulsz óráról órára nem fogod érteni.

Pl én 8. os vagyok:Elektromágneses indukció. váltakozó áram volt a témakör.

Ahol van a szekunder primer tekercs transzformátor csak kulcsszavakat írtam most.

És óráról órára tanultam.

Dolgozat előtti napon este értünk haza olyan 7-8 óra lehetett és nem volt már időm se kedvem átnézni.

Másnap írtunk.

PUSKA ÉS csalás nélkül 5 öst írtam.

Röviden: tanulj óráról órára és jobb lesz a jegyed.ÉS ismételd is.

Vagy keress egy tanárt.

de 3 as 4 es elég jó.

2012. febr. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az általános iskolás dogák lóf.szok se a gimis dogákhoz képest, a gimis dogák lóf.szok az egyetemi zh-hoz képest.
2012. febr. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Matekhoz annyit mondanék, hogy nézd meg ezt: [link]


[link]


Ha ezeket a feladatokat minden segédeszköz nélkül többnyire jól meg tudod oldani, akkor kellő tanulással simán van esélyed.


Fizikából írok pár feladatot, ha ezekről van valami fogalmad hogy hogyan kéne őket megoldani, akkor az már kezdetnek elég:


1.

Játékvonat 30 g tömegű vagonja 4 cm/s sebességgel gördül a sínen. A következő, 40 g tömegű kocsi 5 cm/s sebességgel halad utána, és az első kocsihoz ütközik. Mekkora sebességgel haladnak tovább együtt a két kocsi, ha az ütközéskor összekapcsolódnak?


2.

Mekkora átlagos teljesítménnyel lehet egy 1000 kg tömegűszemélyautót 10 másodperc alatt, álló helyzetből 100 km/h sebességre gyorsítani?


3.

Egy réztömb 40 méter magasból egy hőszigetelő lapra esik. Hány fokkal lesz melegebb? A réz fajhője 3,85*10^2 j/kg*°C


4.

Sorosan kapcsoltunk egy 4 uF-os és egy 6 uF-os kondenzátort. Mekkora töltéstől töltődik fel a rendszer 220 V-ra?


5.

Igen hosszú egyenes mentén 2.10^-8 C töltés helyezkedik el egyenletesen. Mekkora a mágneses térerősség az egyenestől 10 cm távolságban, ha az 20 m/s sebességgel mozog hosszirányban?


(A BME-n ilyesmik az előzetes elvárások, tehát a frissen felvett gólyáknak egy-egy hasonló zh-t kell írniuk matekból és fizikából.)

2012. febr. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az első hozzászólóhoz csak annyit, hogy az ált. iskolai fizika és matek ló**sz az egyetemi szintűhöz képest. Egyetemen egy órán adnak le annyi anyagot, mint az ált. iskolában egy év alatt.

A kérdezőnek feltétlen ajánlom, hogy sajátítsd el az integrálást és deriválást alapos mélységgel. Illetve matekból érdemes beruházni a Műszaki Könyvkiadó, Bolyai matek sorozataira. Többre mész vele, mintha beiratkoznál egy matek felkészítőre. Fizikából pedig Budó Ágoston három kötetes, Kísérleti fizika c. könyvét ajánlom.

2012. márc. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!