Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen verset és prózát mondjak?

Milyen verset és prózát mondjak?

Figyelt kérdés

müvészeti iskolába jeletkeztem dráma tagozatra és 5verset és 3prozát kell elmondanom.csak azt nem tudom hogy milyet...ebbe kérném a segitséget!

köszönöm!:)



2012. febr. 23. 20:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Mondanék egy Villon verset, pl. a Haláltánc balladát. Nagyon hatásos. Meg talán József Attila Kései siratóját. Nagyon jól lehet szavalni. Elmondanék egy Bradbury novellát, talán a Kaleidoszkópot. Meg a Bede Anna tartozását, jaj, az nagyon szép!
2012. febr. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Arany János balladát is mondanék, azt is nagyon jól lehet, pl. a Rozgonyiné? Mit szólsz hozzá?
2012. febr. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
nem hallodtam még róluk de elfogom minden képp olvasni őket!:) köszönöm szépen!!
2012. febr. 23. 21:12
 4/6 anonim ***** válasza:
Erre nem tudnék mit mondani. Teljesen zavarban vagyok. Aki ezekről nem hallott, hogy mehet dráma tagozatra? Idáig mit szavaltál vagy olvastál?
2012. febr. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
azaz igazság hogy nekem a magyar órám egyenlö a 0.val...:/ semmi verset meg semmit nem tanulunk most hagytam ott a szinjátszókört is mert szintén nem csináltunk semmit és nem velem egykoruakkal voltam..de hallodtam ezekről a müvekről csak olvasni nem olvastam.
2012. febr. 24. 00:00
 6/6 anonim ***** válasza:
Bocsánat, még mindig én vagyok. De az ember nem csak az iskolai órákon, órák miatt olvas könyvet, vagy tanul verseket. Ha csak az van, megette a fene a drámai tagozatot... nekem sem mutatott egyetlen tanárom se Villont az iskolában, vagy Bradburyt sem... én olvastam el a legtöbb könyvet, tanultam meg a legtöbb verset az iskolától függetlenül.
2012. febr. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!