Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Szent László Gimnáziumban...

A Szent László Gimnáziumban (magyar-olasz kéttannyelvű) hogy zajlik az első év?

Figyelt kérdés

Lenne egy pár kérdésem :D

1:Milyen tantárgyakat tanulnak első évben?

2: Egy nap hány órájuk van átlagosan ?( az első és a többi évben is írjátok le légyszi )

3: a civilizációs ismeretek órán mit tanulnak?

4: Hány olyan diák szokott lenni az osztályokban aki már valamennyire tud olaszul?



2012. febr. 24. 18:58
 1/3 A kérdező kommentje:
És még egy kérdés lenne : Az első évben kb. milyen szintre jutunk el ? ( Vagyis az egy év előkészítőn jobban megtanulok olaszul , mint amit eddig tudtam angolból? )
2012. márc. 6. 18:08
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Jajaj, régen voltam már 9.-es, de azért megpróbálok válaszolni a dolgokra.:)

Előkerestem a régi ellenőrzőmet, hátha az segít feleleveníteni a dolgokat. :D

Nekünk egy héten 32 óránk volt, ez így nézett ki: hétfőn 7 óra, kedden 6 óra, szerdán 5 óra, csütörtökön 7 óra, pénteken pedig szintén 7 óra.


10.-ben heti 35 óránk volt, ez valami katasztrofális, hihetetlen fárasztó év volt. Mikor 9.-be jártam, azt hittem, hogy az nehéz év, de visszagondolva a 9. hihetetlenül könnyű volt ehhez képest. H - 7 óra, K - 8 óra, SZ - 8 óra, CS - 8 óra, P - 4 óra


Most 11.-ben pedig 34 óránk lesz egy héten.


De visszatérve a 9.-re:

Nincs még olyan sok tantárgy. Van olasz nyelvtan (heti 6), olasz szókincsfejlesztés (heti 4) és olasz társalgás (heti 2), így összesen 12 olaszórád van egy héten. (Ez 10.-re már csak 7-re csökken.) Ezen kívül van heti 4 matek, heti 3 magyar, heti 2 infó, heti 3 tesi, heti 1 művtöri, heti 1 földrajz, heti 3 töri, heti 1 ének, heti 1 rajz és 1 osztályfőnöki. A kémia, a fizika csak 10.-ben, a biológia és a civilizáció csak 11.-ben jön be.

A civilizációt egyébként inkább olasz irodalomnak hívjuk, mert főleg azt tanuljuk ezeken az órákon (+ egy kis olasz filmművészet).

Töriből újrakezdjük az általános iskolában tanultakat, csak sokkal mélyebben, és két nyelven egyszerre (olasz+magyar). Földrajzból az első félév szavak/kifejezések/szakszavak tanulásával telik, majd második félévtől kezdve tanuljuk az igazi anyagot olaszul, de magyar segítséggel.

A művtörit olasz anyanyelvű tanár tanítja, így ezek az órák viccesek voltak, amikor még kezdetben nem értettünk semmit, amit magyarázott.:D


Nálunk kb 5-6 olyan ember volt a 36-ból, aki tudott valamennyire olaszul, de ebben voltak olasz származásúak is.


A nulladik év végére az alapfok meg szokott lenni, mert befejezzük a kék Progetto tankönyvet, viszont emellett hatalmas mennyiségű lesz a szakszókincsed is (hála a törinek, föcinek és a mateknak).


Bocsi, hogy ilyen össze-vissza fogalmaztam, de remélem érthető.:)

2012. aug. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez érdekes volt
2014. febr. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!