Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehet-e egy év alatt érettségi...

Lehet-e egy év alatt érettségit tenni?

Figyelt kérdés
Van 1 szakmám, de az érettségis évek kimaradtak, azaz csak 11. és 12. osztályba jártam. Azt hallottam, hogy egy év alatt le lehet tenni az érettségit, ez igaz? És ha igaz akkor ez hogy megy? Ha nem, akkor minimum mennyi időt kell ahhoz iskolába járni, hogy meglegyen?
2012. márc. 1. 12:25
 1/3 anonim ***** válasza:

1 év alatt nem lehet letenni.

Ha van szakmád akkor azt beleszámítják 1 évnek.Így marad 3 év amit gyorsított eljárásban elvégezheted.Vagyis 1 évet fél év alatt tudsz letenni.Mivel a gimnázium 4 éves,és a szakmád miatt leesik 1 év marad 3 éved.A 3 évet le lehet tenni Másfél év alatt,Én is így tettem le.

2012. márc. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szakmunkásba 2 évet jártam. Ez alatt csak szakmai tárgyakat tanultam. Így is "leesik" azaz egy év?
2012. márc. 1. 12:47
 3/3 anonim válasza:

Sajnos nem. Ha nincsenek jegyek közismereti tantárgyakból, akkor 4 évfolyamot kell teljesíteni.

Van egy suli, ahol segítenek, hogy gyorsabban sikerüljön, például úgy, hogy most nyáron tanulsz.

2012. máj. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!