Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 62%-os közép szintű német...

62%-os közép szintű német érettségit fel lehetne a májusi érettségire 60-70%-os emelt szintre javítani ennyi idő alatt?

Figyelt kérdés

Ha igen, milyen tanulási módszerekkel?

Milyen könyveket ajánlanátok hozzá?


Köszönöm a válaszaitokat! (:


2012. jan. 24. 10:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Az írásbeli vagy a szóbeli részét érezted nehezebbnek?


Írásbelire nagyon fontos a nyelvtan! ezt bármilyen könyvből meg tudod tanulni, akár neten is találsz használható anyagokat, nézd át a-tól z-ig! (ragozás, igeidők, vonzatok, kivételek...)

Emellett gyakorold a levélírást, nézd át a levélszerkezeteket, tanul be kezdő és záró formákat, használható kifejezéseket.

A szövegértés gyakorlására olvass sok német szöveget (net, könyv, bármi) ha valamit nem tudsz, szótár!

Lyukas szöveg, mondatkiegészítés nem tudom van-e emelt szinten, ezt is gyakorlással tudod fejleszteni, vannak remek tesztek neten, vagy vizsgafelkészítők is.

Ha minden nap gyakorolsz, simán menni fog!


A szóbelire dolgozd ki a tételeket, bővítsd a szókincsedet, gyakorold a kommunikációt, hogy jól menjen (akár tanárral). Magnóhallgatásra tv, film, rádió, beszélgetés a gyakorlási mód. gyakorold sokat, mert le tudja húzni az eredményt ha eltéveszted a megoldást :/


Menni fog, ha minden nap gyakorolsz és komolyan veszed. Az emelt szint kb a középfokú nyelvvizsga szintje (www.nyak.hu, itt megtalálod őket)

gyakorolhatsz nyelvvizsgatesztek segítségével is, de javaslom, inkább az érettségi típusfeladatait gyakorold be. (könyvesboltban lehet kapni gyakorlókönyvet, ha azt végigcsinálod, simán meglesz ;) + hozzá az 1000 kérdés és válasz könyv)

2012. jan. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Két évvel ezelőtt, az írásbeli még el is ment. Levelem is elfogadható volt (emeltnél több szavas levelek vannak, láttam). Nyelvtant át tudnám ismételni(Start,Unterwegs könyvekből tanultunk középiskolában) Olvasott szöveg, hallott szöveg értése biztos nehezebb, mint középszinten. (előző érettségiket biztos megoldanám.)

Viszont a szóbelivel voltak fent tartásaim, amik be is igazolódtak. Elmondtam én a szituációm, és a tételem is, csak azért egy középszint másabb, mint az emelt. (Van emelt szintes érettségivel kapcsolatos tapasztalatom.) 100x több háttértudás szükséges, nem ismered a vizsgáztatód, más iskola, sok-sok apróbb zavaró körülmény.

Nagyobb szókincs, választékosabb előadásmód, magabiztosság, ezek hiányoznak leginkább.


Nagyon gondolkodok rajta, hogy jelentkezzek-e szintemelőre. Nekem jó lenne egy 60-70% is, csak a középfokú nyelvvizsgám megszerzése lenne a kitűzött célom, mert továbbtanulás szempontjából szerintem csak felsőfokú szakképzést jelölök be.

2012. jan. 24. 18:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!