Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » OKJ-s ápolónői képzés vagy...

OKJ-s ápolónői képzés vagy diplomás ápolónői képzés?

Figyelt kérdés

melyiket választanátok? miért?

és ha lehet kort is írjatok :)

köszi



2012. márc. 2. 17:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
27%

hát akkor már a diplomás

azért nem mind1

most ez őszinte kérdés?

egy diploma soha nem ér fel egy okj-s oklevéllel

2012. márc. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Miért ne lenne őszinte kérdés?
2012. márc. 2. 18:42
 3/15 anonim ***** válasza:
54%
diplomás. nagyobb esély munkatalálásra, külföldön nagy előny, ráadásul ugye nem annyi a bér sem,mint egy okj-s végzettségű ápolónőnek
2012. márc. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

első vagyok

ha komolyan gondolkozol ebben

és meg van az eszed és megvannak a pontjaid egy egyetemhez vagy főiskolához akkor használd ki mert nem fogod megbánni míg az okj-t pár éven belül biztosan megfogod :)

2012. márc. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
100%

Az okj mellett az szól,hogy hamarabb felvesznek,mint a diplomás ápolót,mivel ugyanazt csinálja mint az okj-s,de többet kell neki fizetni,így nem is alkalmazzák olyan szívesen.Ráadásul az okj csak 3,míg a fősuli 4 év!

A diploma mellett a több fizetés szól és,hogy lehetsz akár egyszer főnővér is,ami megint plusz pénz!

Most azonban azt rebesgetik,hogy a diplomás ápolók fizetését egyenlővé teszik az okj-s ápolói fizetéssel!A kettő közötti fizetés különbség 20ezer ft maximum,nem több!!!Ápolónő vagyok,szóval tapasztalatból mondom.Én az okj-t javaslom!

2012. ápr. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
100%

ha fontos neked, h legyen diplomád, akkor diplomás áp. Illetve mellette szól, h csak 1 évvel több ideig tanulsz, mint az okj-s képzésen, és 1 év + tanulásért diplomás leszel.

Külföldön is talán elöbb el tudsz helyezkedni diplomás ápolóként.


Az okj-st viszont munka mellett is tudod csinálni, estin, tehát dolgozni is tudsz meg tanulni is egyszerre, nem kell eltartatni magad, míg a diplomás ápolóira kevesebb az esély, hogy beiskoláz egy kórház vagy szocotthon, ahol épp dolgozol...hacsak nem okj-s ápoló vagy és kiváló munkaerő...vagy ki kell tudod fizetni a tandíjat, és lenni elég szabadidődnek és akkor csinálhatod nem eüs munka mellett is.


Én munka mellett csinálom az okj-st, míg ha fősulira mentem volna, 4 évig valakinek el kellett volna tartani engem. de erre nem igazán volt jelentkező...el kellett mennem hát dolgozni, és munka mellett csinálni a sulit.

2012. ápr. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

A diploma mellett a több fizetés szól

hát közalkalmazotti bértábla a két besorolás között Brutto 6000 Ft van ,ami nettó kb 1200Ft. Szóval nem nagy különbség.

2012. máj. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudok okj ápolót estin.. csak nappalit ismerek... szerintem nincs.
2012. máj. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
100%
én frissen végzett OKJ-s ápoló vagyok. És nagyon gyorsan találtam munkát. Ahogy beszélgettem még gyakorlaton a dolgozokkal sokan mondták, hogy úgy vették fel hogy letagadtatták velük a diplomát...szóval sima OKJ-nak van beírva. A diplomával ha úgy veszik fel nő a felelősség is...egy főnővérnek még több dologra kell figyelni és általában ő tartja a hátát az alkalmazottak hülyesége miatt. Én nem sajnálom tőlük azt a +20.000 Ft-ot nevetségesen alacsony a külömbség és nem ingyen kapták azt a diplomát. Külföldön (stuttgartról tudom) az OKJ-ra 2000 eurót ajánlottak...szerintem diplomával sem kapnál többet de ha még is...ez a 2000 eu is szerintem maga a tökély!
2012. júl. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 lillus0501 válasza:

Kezdő dipl. bsc ápolóként a nettó havi fizetésem min. 180ezer, de a túlórától függően van 200ezer is..

És nem 20ezer a különbség egy OKJ és egy bsc ápoló között..

Ha vannak ambícióid, akkor diplomát csinálsz, a későbbiekben csak ezzel a képesítéssel lehetsz főnővér, vagy tanulhatsz a szakmára épülő msc képzést.. Akár más szakmával is összekötheted.

2013. szept. 28. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!