Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit szóltok az idei kevés...

Mit szóltok az idei kevés felsőoktatásba felvételizőhöz? Kb.30ezerrel kevesebben próbálják meg idén!

Figyelt kérdés
[link]
2012. márc. 5. 22:18
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
85%
Engem nem lep meg, hisz ez volt a cél.
2012. márc. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
És szerinted ezek a leggyengébbek, akik lemondtak róla, vagy az okosabb, vagy átlagos tudású szegényebbek?
2012. márc. 5. 22:31
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
A szegényebbeknek kellett lemondani erről sajnos.
2012. márc. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Akkor nem csak én számítok színvonalzuhanásra...
2012. márc. 5. 22:47
 5/26 anonim ***** válasza:
38%

Mert szerinted a "szegények" mind okosak, a "gazdagok" mint hülyék? Egyébként is az a tendencia, hogy a jobb hátterű gyerekek legtöbbször több pontot érnek el a felvételin, szóval olyan nagy változás itt nem lesz.


Viszont legalább elgondolkodtatja az olyan kalandorokat, akik nagyon rossz háttérrel belekzdenek egy olyan képzésbe, amelyet csak azért csinál, mert érdekli, de foglma sincs, mihez kezd utána vele.

2012. márc. 6. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
Várható volt. Bár 30 ezres csökkenésre szerintem nem számított senki (max. pár ellenzéki politikus).
2012. márc. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

"Egyébként is az a tendencia, hogy a jobb hátterű gyerekek legtöbbször több pontot érnek el a felvételin, szóval olyan nagy változás itt nem lesz."


Ezt a nyelvvizsgák áraira alapozod? Mert nekem személy szerint van olyan nagyon rosszul élő osztálytársam, aki kitűnő tanuló, és van kb. 7-8 olyan, akik 18.szülinapra autót, meg egyéb szép dolgokat kaptak, viszont a 300 pont bravúr lesz tőlük... Vagy mondhatom magamat, bevallom, én is diákmunkából megyek nyaralni meg szórakozni, mert szüleim nem tudnak adni a "kötelező" kiadásokon felül, mégis összekaparok 420-450 pontot, ha minden jól megy. ha rosszabbul, akkor 420-at :)


Tehát van ellenpélda a kijelentésedre. Ez csak 1 évfolyam, egy 100-120 ember, és nálunk nem a gazdagabbak nem adtak be jelentkezést, hanem az átlagos színvonalon élők. Én beadtam.

2012. márc. 6. 13:36
 8/26 A kérdező kommentje:
A gazdagok pedig nem mind hülyék, csak azt azért észreveszi az ember, hogy ha valaki a közvetlen közelében kijelenti, hogy mindegy, hány pontja lesz, max. majd megy "fizetősre". Tehát kisebb teljesítménykényszer, könnyebben elérhető ugyanaz. Megjegyzem itt van olyan is, aki önköltségesre készül orvosira. Na? Ugye milyen motiváló? 300 ponttal is lehet valaki orvostanhallgató...
2012. márc. 6. 13:38
 9/26 anonim ***** válasza:
78%

Kérdező, Te direkt provokálsz?


"Mert nekem személy szerint van olyan nagyon rosszul élő osztálytársam, aki kitűnő tanuló, és van kb. 7-8 olyan, akik 18.szülinapra autót, meg egyéb szép dolgokat kaptak, viszont a 300 pont bravúr lesz tőlük... Vagy mondhatom magamat, bevallom, én is diákmunkából megyek nyaralni meg szórakozni, mert szüleim nem tudnak adni a "kötelező" kiadásokon felül, mégis összekaparok 420-450 pontot, ha minden jól megy. ha rosszabbul, akkor 420-at :) "


- Te ismered a tendencia és a legtöbbször fogalmát? Láthjatóan nem. Kb. mintha azt mondanám, hogy legtöbb flamingó rózsaszín, Te meg azzal cáfolnád, hogy mutatsz egy nem rózsazsn flamingót. (csak engedd meg példának, ne a hitelességét fírtasd)


És igen: az, hogy miylen drága a nyelvvizsga, hozzájárul ahhoz, hogy akinek pénze van, jobban megengedheti magának, ahogy a magántanárt stb.


"Tehát kisebb teljesítménykényszer, könnyebben elérhető ugyanaz. Megjegyzem itt van olyan is, aki önköltségesre készül orvosira. Na? Ugye milyen motiváló? 300 ponttal is lehet valaki orvostanhallgató..."


- Mivel az orvosi képzésre nőtt a keretszám, nem értem ebben a logikát. Másrészt az orvosira nem bejutni nehéz, hanem végigcsinálni, de ez elég sok egyetemre igaz. Majd ha bejutsz, megtudod.

2012. márc. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Azért az kétségtelen, hogy azok, akik a fizetős képzést nem engedhetik meg maguknak, most jóval kevesebben fognak bekerülni, mert csökkentek az állami helyek. -> Valóban a szegényebbek fognak kisebb számban bejutni.
2012. márc. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!