Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kedves gyakorisok, mit lehet...

Kedves gyakorisok, mit lehet tenni egy gyermekbántalmazó tanárral, ha az igazgató nem tesz semmit? önkormányzati feljelentés? Polgárjogi feljelentés, bántalmazásért?

Figyelt kérdés

kedves gyakorisok, információt szeretnék kérni arról, mi a teendő, ha gondunk van a tanárral, de hiába megyünk be többen szülők, a tanárhoz is, az igazgatóhoz is, hiába beszélünk/kérünk/tárgyalunk, nem történik semmi, lepereg, illetve tovább romlik a helyzet.

nem arról van szó, hogy átokrossz, kezelhetetlen gyerekem van és kritizálom szegény tanítót. (a kisfiam egyébként csendes, visszahúzódó és érzékeny. a magatartásával semmi baj nincs.) és eddig semmi baj nem volt a sulival, a tanárokkal, se a kisfiammal, se a nagyobbal, aki ugyanebbe a suliba jár. és most nem csak nekem van gondom, az osztály (érzékenyebb) fele zokog reggelente, a szülők a kezüket tördelik és tehetetlenek. sokan már másik iskolát keresnek. az előző osztályából is több gyerek elment, mert nem bírták. szerintem ez így nincs jól. miért a gyerekek váltsanak közösséget/környezetet, miért ők szokják meg a terrort, a minősíthetetlen stílust, amikor a tanár a pszichopata? ő csúfolódik, verekszik, ordibál, aláz és ríkat meg naponta gyerekeket? hogy lehetne leállítani?

(jónevű általános iskola, középosztálybeli, értelmiségi szülők harmadikos gyerkőcei a szereplők. viselkedési kultúra, jólneveltség von haus aus.)


2012. márc. 6. 15:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Első körben a gyereknek adnék egy mp3 felvevőt (sok mp3 lejátszó tud ilyet), és felvetetnék vele néhán ilyen affért. (De a tanár nehogy észrevegye!) Utána a felvétellel igazgató, önkormányzat, gyermekvédelem, ahova csak lehet, akár egy pszichológustól is kérhetsz tanácsot.
2012. márc. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A pszichológust úgy értem, hogy ő is tudhatja, ki az illetékes. :)
2012. márc. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

azt hiszem, ez illetéktelen lehallgatásnak minősülne, a személyiségi jogait sérteném meg... be is perelhetne érte, csak még rosszabbul járnánk.

pszichológus szakvélemény van, több hónapos terápián alapul, a tanár pszichopata, vigyük onnan a kisfiamat, mert tönkremegy ebben.

oké, az én kisfiam érzékenyebb. ő hány, elájul, belázasodik a suliban, és kivirul, ha elhozom. a többi gyerek "csak" sír, szorong, kiabál és földhöz veri magát reggelente, hogy gyűlöli a tanítónénit, nem akar suliba menni.

és ezt nem kéne hagyni. ez már évek óta megy (a korábbi osztályából is jönnek a történetek). hogy lehetne leállítani egy gyermekbántalmazó, közalkalmazott pedagógust? van valakinek ilyen tapasztalata?

2012. márc. 6. 16:39
 4/7 A kérdező kommentje:

értem, de a pszichológusnak nincs ötlete, nem tud tanácsot adni ebben. (ő is önkormányzati alkalmazott pedig, beutalóval kerültünk hozzá). ő csak azt mondja, a tanár pszichopata, szerinte meggyőzni nem lehet, a viselkedésén változtatni nem fog, viszont a kisfiamra még nagyobb nyomás nehezedne, vigyük el máshova. de arra sincs ötlete, hová. mert mindegy, milyen a suli, úgyis a tanár a számít. a tanítónéni, aki velük van. és az lutri.

ez egy jó suli egyébként. eddig minden tanár vagy jó volt, vagy legalábbis nem ártott. de most kifogtuk ezt. egyébként a többi tanár is ellenszenvezik vele. suttogva, titokban, de ők is sajnálkoznak. főleg a kisfiam előző tanítónénije. őt szerette mindenki, és ő is nagyon szerette a gyerekeket.

2012. márc. 6. 16:46
 5/7 anonim ***** válasza:

először az intézmény igazgatójához kell fordulni. Ha ő nem vizsgálja ki az ügyet a fenntartóhoz, ha ez önkormányzati iskola, akkor a jegyzőhöz kell fordulni. Ha ő kivizsgálta, és ez nem megfelelő, akkor ombudsman.

szerintem lehet, hogy az is elég lenne, ha belengetnék, hogy a sajtó nyilvánosságához fordulnak, ezt persze nem a tanárnak, hanem az igazgatónak mondnám.

2012. márc. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

nekem több kérdésem felmerül: Az igazgatónak is érdeme hogy elmenjen a verekedős tanár, szóval lehet hogy az egész kamu.

Kérdező! A mai gyerekek nem olyanok már mint mi voltunk, szóval szerintem okkal nem küldi el, lehet hogy a diákok egyszerűen kitalálják az egész esetet, és hisztit vágnak le, nem könnyű dolog manapság a neveletlen szemtelen gyerekeket tanítani aki anyuka jelenlétében egy valóságos tündérre kapcsol át. Lehet hogy nem szereti az iskolát azt, hogy tanulni kell! A verekedést nem hiszem el, ha 1 ilyen eset előfordulna és kiderülne akkor nem lenne párdon repülne a tanár.

A másik kérdés: ha szerinted ilyen borzalmas helyzet áll fenn, és nem tesz a suli semmit, akkor válts sulit, pár hét de lehet hogy csak 3-4 nap és beilleszkedik, gyerekek könnyen illeszkednek be, gondolom okkal tartod abban a suliban. Ha pedig nem, akkor felmerül a kérdés hogy milyen szülő az olyan aki tud a verekedésről(márha tényleg van) és egész délelőtt ott hagyja a gyereket?

Nem hiszem el hogy teljes egészében elmondanád a történetet

2012. márc. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

kedves utolsó. értem az aggályaidat, de hangsúlyoztam a kérdésemben is, nem erről van szó. nem panaszkodni akartam, jogi segítséget kértem, mert a helyzet tarthatatan.

nem fizikai bántalmazásra gondoltam, hanem lelkire. üvöltözés, gonoszkodás, csúfolódás, megszégyenítés. ha vki kikéretőzik pisilni, aznapra ő a hugyosjózsi. eldugja a gyerekek táskáját és röhög, ahogy sírva keresik. ha csoportokat kell csinálni, a kisfiamat kipenderíti, egyedül marad, elszigetelődik... beleborítja a gyerekek táskáját a szemétbe, kotorhatják ki a tolltartót, játékfigurákat... elkobozza, ha a szülő sütit vagy csokit csomagol uzsonnára... és folytathatnám hosszasan. egyébként most kapott fegyelmit, mert úgy tarkón vágta az egyik gyereket, nem az enyémet, hogy lefejelte a padot. 5 hónapig tartó huzivoni eredménye ez.

a kisfiam hónapok óta pszichológushoz jár, mert szomatizál. orvosi kivizsgálás után kapott beutalót. hány, elájul a suliban. és ő egyre csendesebb, félénkebb zárkózotabb. szó sincs arról, hogy rosszalkodna meg tündér üzemmód. lassan szavát venni sem lehet.

az előző osztályából elment 4 gyerek. minden osztályából elmentek páran. 7 éve a szülők összefogtak és másik osztályfőnököt kértek. ez a nő elmebeteg. gonosz.

és én nem tudom, miért az én érzékeny és kedves kisfiamnak (és rajta kívül 6 másik érzékeny gyereknek) kell iskolát, közösséget, környezetet váltania egy ilyen pszichopata miatt. nagyon megviselné. már most totál ki van borulva, sehova sem illeszkedne be 4-5 nap alatt. és az osztálytársait szereti, (jó a közösség, ez még az előző, nagyon kedves és rátermett tanítónő érdeme.) ez nem olyan, hogy elkezdünk vándorolni, hátha bejön valamelyik... ráadásul nem is veszik át. ugyan. kérdezősködtem.

igen, a gyerekek különböznek. vannak kevésbé érzékenyek, akik látható károsodás nélkül elviselik ezt a nőt, és van az osztály negyede, aki zokog reggelente.

és a tanárok... én is voltam tanár 15 évig. kamaszokat tanítottam. soha fel nem emeltem a hangom és mindig kedves és udvarias voltam, és udvariasságot kaptam cserébe. 13 éves nagyfiam ajtaján kopogok, mielőtt belépnék, és ő is hasonlóan figyelmes és udvarias velem. mindenkivel az, aki úgy bánik vele. de ha egy tanár úgy beszél vele, mint egy kapcaronggyal, azt megszívatja. azzal pimasz, szemtelen és kiröhögi. én meg aláírom az intőt. ha egy tanár udvarias és kedves vele, azokkal meg tündér. én meg aláírom a dicséretet. igen. milyen érdekes. a gyerek a rajzórán kezelhetetlen, intőket hoz, ja, és a tanár pofabézik és üvöltözik és basáskodik, töriórán, matekórán meg lelkes, figyelmes, fegyelmezett, és csak dicséretet kap... milyen érdekes, nem? akkor a fiam most egy neveletlen kis izé, vagy egy aktív, okos és fegyelmezett tündér? melyik tanárnak van igaza? vagy inkább: melyik a jó tanár?

szerintem lámpással kell keresni a jó tanárt. szerencsére van néhány, rájuk életük végéig hálával gondolunk. de a többség szinte semmit sem ér, a mérce az, hogy legalább nem árt. és van néhány, nagyon kevés, aki egyszerűen manifeszt elmebeteg. és őket nem lehet kikezdeni. kitenni. pedig gyerekek életét keseríti meg.


de mindegy. nem azért kérdeztem, mert bele kell verni az orrom abba, milyenek a mai gyerekek általában, meg az én gyerekem konkrétan. jogi segítséget kértem.

2012. márc. 11. 18:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!