Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Szent István Egyetem gépészm...

A Szent István Egyetem gépészmérnöki szakáról mik a vélemények, tapasztalatok? Nagyon nehéz?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem a megfelelő témába írok, de máshol nem válaszolnak rá.
2012. márc. 8. 20:21
 1/5 anonim válasza:
ha gépészmérnök, akkor GAMF!
2012. márc. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
SZE Győr
2012. márc. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Már leadtam a jelentkezésemet, konkrétan a SZIE-n érdekelne.
2012. márc. 8. 20:36
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én a SZIE-n végeztem, mint gépészmérnök. Nagyon szerettem az egyetemet, és nagyon szívesen gondolok vissza rá, életem legszebb 6 éve volt (Bsc+Msc).

Pár hasznos tanácsot tudok adni tapasztalatból. Nagyon sok tantárgy van egy-egy félévben, én mindig évfolyamelső voltam, de minden félévben vért izzadtam. Sokan nem veszik komolyan, és ezért buknak el a legtöbben, hogy tényleg az első naptól kezdve rendszeresen tanulni kell. Érdemes előre tanulni. Egy-egy szemeszter első hónapja könnyűnek látszik, mert még nincsen ZH. Általában nem is nagyon tanul még ilyenkor az átlag. Azonban ez óriási hiba, ugyanis majdnem az összes tantárgyból igen terjedelmes, több napot igénybe vevő házi feladatot kell elkészíteni. Hirtelen arra eszmélsz az első hónap után, hogy jön 7-10 Zh, és közeleg a szintén 7-10 házi feladat leadásának határideje. Ha az első hónapban nem tanultál előre, esélytelen a féléved. Ha ezt a tanácsom megfogadod, és tényleg az első naptól kezdve rendszeresen tanulsz, sőt, mindig előrébb haladsz az anyagban, mint amit leadtak, akkor egyrészt nem úszol el, és nem fognak a fejed felett összecsapni a hullámok, másrészt, ha előre tanultál, sokkal jobban érteni fogod az előadás anyagát, jobban rögzül. Első évben prioritást élvez a matek, statika és szilárdságtan. Ezekre helyezd a hangsúlyt, ugyanis szigorlatos tárgyak, ami azt jelenti, ahhoz, hogy szigorlatozhass belőlük, egyrészt teljesíteni kell a tárgyakat (matek szigorlathoz: matek I, matek II; mechanika szigorlathoz: statika, szilárdságtan, mozgástan), amik ráadásul egymásra épülnek, tehát pl. ha a statika nem sikerül, nem veheted fel a rá épülő szilárdságtant, amivel automatikusan csúszol egy évet, másrészt pár éve szabály, hogy adott időn belül teljesíteni kell a szigorlatot, különben elbocsátanak.

Az egyetemhez felkészülésnek feltétlen ajánlom a Műszaki Könyvkiadó, Bolyai-könyvek sorozatának differenciálszámítás és integrálszámítás könyvét. Ha e témaköröket az egyetem kezdése előtt elsajátítod, saját tapasztalatból mondom (ugyanis én is ezt csináltam), akkor nem lesz gondod a matekkal, és statikánál sem a matekkal kell majd bajlódnod.

2012. márc. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is oda akarok majd jelentkezni, csak sajnos az még 2 év és ki tudja hogy addig még mit változtatnak a felvételiben meg még kitudja miben.
2012. ápr. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!