Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jogász szak első pár félévét...

Jogász szak első pár félévét mennyire nehéz megszokni? (magolás, nagy mennyiségű anyag, stb? )

Figyelt kérdés
Jelentkeztem, elhivatott vagyok, és mindenre kész :) Mire számíthatok?
2012. márc. 11. 21:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha normálisabb helyre mész, a legrosszabbra. A helyzet az, hogy a terhelés progresszív módon fog nőni (az eleje a legkönnyebb, és a vége a legnehezebb). Ha valamit elfogadsz, a Jogi alaptan (vagy más hasonló nevű jogi alapozó tárgy) konkrét jogi részeit sajátítsd el igen magas szinten (tehát ne az államtani részeket), a jogágak rendszertanát, a jogi professziókat, a jogfogalmakat (jog, jogszabály, jogtétel, jogi mondat stb.). Ha magánjogász akarsz lenni, a római jogból is a pandektista dogmatikai fogalmak a fontosak, nem a tételes részek (vizsgára tudni kell, de haszna ezeknek van). Persze a jogi műveltség kialakítása is nagyon fontos, de amiket pl. én elmondtam, arra sokan ötödév végére (sem) ébrednek rá. Fontos a rendszerlátás, meg az a képesség, hogyha nagyot változik a jog (mint most) tudd újratanulni a tételes részeket.
2012. márc. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
én is az szeretnék lenni
2012. márc. 22. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
59%
melyik egyetemre mentek?
2012. máj. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az eleje nem nehéz
2015. febr. 10. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
én pont fordítva érzékeltem..az eleje volt a legnehezebb....a vége a legkönnyebb. Hiszen 9 szemeszterre már van akkor rutinja az embernek és lényeglátása, hogy könnyebben boldogul mint elsőben amikor azt sem tudtam hogy fogom tudni megjegyezni a római jogot
2018. dec. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!