Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemistaként nem tudok...

Egyetemistaként nem tudok diákmunkát vállalni, feltétel a nappali tagozat, + 4-5 napok vállalása, nem gondolnak bele, hogy aki nappalis ez nem valósulhat meg?

Figyelt kérdés
Engem idegesít csak ez ennyire?

2012. márc. 13. 14:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket az állásokat a nappalis passzív hallgatókra találták ki. Sajnos.
2012. márc. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen valóban szívás,két nyelvszakosként én napi átlag három szemináriummal elmehetk a .......van heti két előadásom,amire nem kell bemennem.Akkor mikor dolgozzak?:(

A másik meg,egy rakás szak,mint pl. az enyém nem olyan,hogy vizsgaidőszakban kell tanulni.Minden nap zh-t írunk....éjjel tudnék esetleg,bár átlag éjfélig tanulok,tehát éjfél és reggel hat közt tudnék dolgozni.Az alvást meg kiiktatjuk:)

2012. márc. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
63%

"Minden nap zh-t írunk...."


Szar lehet egész félévben mindne nap Zh-t írni...

Kicsit túloztál nemde?


Nekem mérnökin is elég telített volt az órarendem, de azért tudtam dolgozni amikor akartam.

Nem mindne óra katalógusos, meg lehet tapasztalni, hogy melyik az, amit jegyzetből és más órai jegyzetéből is meg lehet tanulni.

Plusz ott van a 2 hétvégi nap, akkor is lehet melózni.


A min 4-5 napok vállalása vagy halasztóknak vagy túlcsúszóknak nyerő akiknek 1-2 órájuk van csak a héten...

2012. márc. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
34%

Nem szívem,két nyelvszakon minden nap van mindkét nyelvből órám,van,hogy nem is egy.........egy nap háromszor másfél óra nyelv,szerinted mennyit kell ehhez tanulni?Ez nem töri,hogy bemész vizsgaidőszakban,ha van kedved.Ne tudd már jobban,mi van nálunk.....

Természetesen nyelvészetből,irodalomból,töriből 2 nagy zh van,de a sima nyelvórán mindig számonkérik a szavakat és nyelvtant.Másképp nemigen lehet nyelvet tanítani.

2012. márc. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 agi91babe válasza:
100%
Nyelvszakon valóban rendszeres a zh-zás. Én is szopok vele. De sajnos máshogy nincs értelme nyelvet tanulni...
2012. márc. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Tudjátok az a vicc az egészben, hogy ezeket az állásokat azok tudják betölteni, akik x.-re buktak meg nem tudom, hány tárgyból, csak azokat veszik fel köv. félévben, és marad idejük. (Pl ismerősöm 5 tárgyból bukott, na most ő ebben az évben csak ezt az 5 tárgyat vette fel, és így letudja az egyetemi heteket két napokban. ) Mi meg, akiknek van kb 15-20 tárgyunk egy héten, szívjunk. + Én Egyetemet váltok, előtte meg csinálok egy 2 éves OKJ-t. Már előre jó kedvem van, ha arra gondolok, hogy egy 20. életévét betöltött lány azért ne kapjon munkát, mert nem nappali tagozatos egyetemista-.- Ez az egész egy hányadék. Örülhetnének neki, hogy érettségi után, meg okj alatt+ passzív félévben van pár ember mindig, akiket akkor ugráltathatnak, amikor kell, de persze nem! de hát nyilván minden onnan indul a feltételek terén, hogy, hogyan lehetne minél kevesebbet fizetni az alkalmazottaknak. Úgyhogy nem csak Téged idegesít ennyire, én is a plafonon vagyok tőle, mert az elmúlt 1 órában 18 állásból 17 feltétele volt az érvényes nappalis jogviszony, (szakközépsuliból szabadult 5.6. évüket csináló emberkék dögöljenek éhen) az a maradék egy meg, amihez elég lett volna egy érettségi, ahhoz meg csökkent munkaképességűnek kell lenni...-.-
2012. júl. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Érdekesnek találtam én is mindig ezt. ;-)

Passzív féléves nem játszik, ahogy esti és levelező sem!! Kizárólag aktív nappali vállalhat diákszövetkezeten keresztül munkát.


Ebben az a szép, hogy ilyet az tud vállalni aki sokat csúszik, egy-két tárgyat kell csak felvennie. Vagyis mi lesz végül? Lesz a szorgos tanuló, aki időben végez de nulla tapasztalattal és lesz a bukdácsolva végző, ám gyakorlattal rendelkező. Aztán a piac eldönti, hogy melyikre van szüksége.

2015. febr. 22. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!