Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Bolyai János Gimnáziumról...

Bolyai János Gimnáziumról valaki mondana véleményt?

Figyelt kérdés
Az utóbbi napokban elkezdett érdekelni a továbbtanulás. El is kezdtem keresgélni a környéken. Kecskemét lett a kiválasztott város. Katona Gimiről már sok helyről hallottam rossz véleményt, ezért szeretném megkérdezni, hogy mit gondoltok a Bolyairól? Eddig nagyon szimpatikus.:) (12/L)
2012. márc. 13. 14:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Én kecskeméti vagyok, így hírből hallottam már ezekről a sulikról, én nem ezekbe jártam (Szent-Györgyi párti vagyok, ott végeztem:P). Szerintem mindkettő suli jó, hogy melyik a jobb, azt nehéz lenne eldönteni, mert gondolom van amiből az egyik, vmiből pedig a másik a jobb. Meg persze akik odajárnak, azok úgy is saját sulijukat dicsérik:) A lényeg, hogy a kettő közül egyik suli sem rossz
2012. márc. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Kiegészíteném a kérdésemet: Ha emelt szintű angolra jelentkeznék, attól még van lehetőségem járni kosárlabdára? Odajárók válaszokat!


Amúgy köszi a válaszod!

2012. márc. 13. 17:49
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem,törvény írja elő hogy az emelt angolosok nem járhatnak kosárlabdára!
2012. márc. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Boccs, csak mivel van külön sporttagozat, ezért elgondolkodtam... Am csak szólok az oldal kérdések és válaszok miatt van fenntartva nem a bunkózásért!!!
2012. márc. 14. 13:44
 5/5 anonim válasza:
100%

szerintem jó suli, én szeretek odajárni. angolos vagyok, szóval heti 6 angolunk van, amit nagyon-nagyon szeretek :) az osztályközösségünk egész jó :) ami nagyon jó a suliban, hogy rengeteg program van évközben (pl. magyar nyelv hete alkalmából mindenki leírja a szerinte 10 legszebb magyar szót; van diáknap, ami előtt diákdirit választunk, és ő szervezi meg a diáknapot egy csomó jó programmal; van projektnapunk; ha szeretsz versenyezni, akkor ebben a suliban rengeteg lehetőséged van megmutatni a tudásodat; van cserediák program; sportolásra is van több féle lehetőség; stb.) a tanárok többsége normális és jól tanít. a menzai kaja nem rossz, hétfőn és pénteken a legjobb :D

a büfés nagyon jó fej, bár nem tudom, ez mennyit számít iskolaválasztásnál :D

szerintem nem kell olyan sokat tanulni, bár attól függ, mihez képest nézzük. én kecskeméti általánosba jártam, onnan mentem a Bolyaiba, és kb. ugyanannyit tanulok msot, mint 8.-ban.

én a spanyol szakot és a német nyelvi előkészítőt nem ajánlom, mert a spanyolosok és a németesek egy osztályban vannak(összesen 34 fő, 17 németes + 17 spanyolos), és a 0. évükben (mert ez ugye 5 éves) kb. heti 5 órájuk a közös... ezért nagyon klikkesedik az az osztály. A következő években már sokkal több közös órájuk van, de ugye akkor már késő, már kialakultak a klikkek, és akkor már nem igazán befogadóak az emberek. Ráadásul a spanyol elég kemény, csak akkor menj arra a szakra, ha nagyon tanulós vagy. Nem akarlak elijeszteni tőle, de jól gondold át, hogy arra a szakra akarsz-e menni.

Az angol szak szerintem jó :) Van még egy tesis osztály, oda akkor mehetsz, ha egyesületben sportolsz és a sport a mindened. A tesisek kicsit kevesebbet tanulnak, hiszen reggel meg du. is van edzésük.

Van még egy matek-infó osztály(17 matekos+17 infós).

A német-spanyolon kívül a többi osztály 4 éves. Általános szak nincs, bár ki tudja, 2-3 év múlva mi lesz. Régebben pl. volt francia tagozat is meg általános tagozat is, az idők alatt sokat változott a szakok összetétele.

Szóval, én csak ajánlani tudom neked a Bolyait! :) Hajrá a felvételihez!

2013. jún. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!