Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Igaz, hogy Magyarországon...

Igaz, hogy Magyarországon legjobbak az orvosi egyetemek?

Figyelt kérdés
Én külföldön szeretnék tanulni, de egy ismerősöm azt mondta, hogy nagy hülyeséget csinálnék, mert a magyar orvosok az egész világon a legelismertebbek. És, hogy Magyarországon általános orvosokat képeznek, míg külföldön nem. Igaz ez?
2012. márc. 17. 22:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
55%
Igy igaz, errol hires magyarorszag, a nemetek is. Ha jobbat szeretnel, akkor Oxfordba menj, az mar jobb!
2012. márc. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Jó a magyar orvosképzés, de baromság, hogy a legjobb.

Ezt orvosisként mondom.

2012. márc. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
31%

Ha néznél tv-t olvasnál újságot akkor eleve nem tettél volna fel ilyen kérdést.


Szerinted az jó orvos aki levágja az ember bal lábát miközben a jobbot kellene amputálni?


Hazaküldi a súlyos állapotban lévőt aki erős hasi fájdalomra panaszkodik , másnapra meghal(vakbél).


Egy rutinműtét közben megöl egy tizenéves kislányt , mert hogy ő tudta hogy ott van a főütőér csak nem látta és átvágta......


NEM TUD KEZELNI EGY VÉRCUKORSZINTMÉRŐT ÉS MEGÖL EGY CUKORBETEGET?


Saját zsebre időn túli abortuszt vállalnak. Saját zsebre kiállítanak bármilyen szakvéleményt (leszázalékolás...)


Ők lennének a híres magyar orvosok?

2012. márc. 18. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Utolsó.:

Mindenhol vannak baklövések,nem tudom miért hiszed azt,amit.(Valószinűleg bulvárlapokon élsz.)

Kérdező:

Szerintem pedig külföldre menj dolgozni.

2012. márc. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Egyetlen egy bulvárlapot sem olvasok ezek mind a híradóban voltak de akkor ezek szerint te nem élsz vele....
2012. márc. 18. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
A kérdés nem a műhibákról meg a figyelmetlen orvosokról szólt, mert azok mindenhol vannak, hanem az orvosKÉPZÉSről. Ha valaki ezt a kettőt nem tudja szétválasztani, az nem az orvosegyetemeket minősíti!
2012. márc. 18. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Hát legjobbnak nem a legjobb, és messze nem a legismertebbek.

De ha itt maradsz sem vesztes semmit. Lesz állásod itthon is, külföldön is ha akarod, és rengeteg lehetőséged van a kutatás és a gyógyítás terén is.

De ha úgyis külföldön akarsz dolgozni majd, és van rá lehetőséged, akkor szerintem külföldre menj egyetemre. Minél nyugatabbra van valami, az annál fejlettebb. Ez már csak így van.

2012. márc. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

ma 06:52


Most kiírtad az elmúlt évek műhibáit és az alapján ítélsz.

Ennyi erővel az egész világon borzasztó orvosok vannak, mert ilyen esetek mindenhol előfordulnak:


Az USA-ban elnéztek egy HIV vizsgálatot, 2 nővér és egy sebész lett AIDS-es.

Ausztriában véletlenül egy nőnek a jobb petefészkét vették ki a bal helyett, ami mellesleg daganatos volt (meghalt)

Dániában meg egy mentős fordítva rakta rá a csövet az ambuballonra, így nem tudta rendesen lélegeztetni a beteget...


És még ezer ilyen van.

Ilyenek mindig lesznek (sajnos), országtól függetlenül.

2012. márc. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Utolsó, igazad van, de akkor miért kell hangoztatni a híres magyar orvosképzést?


Szerintem ez csak marketing fogás, hogy növeljék az orvostanhallgatók számát (bár ettől nem fog nagy mértékben nőni), vagy az orvosok, egyetemi vezetők terjesztik egyféle önigazolás, vagy szakmai elismertség végett.


Én átlagosnak mondanám a magyar orvosképzést. Nem az egészségügyi pályán mozgok de milyen forradalmi orvostudományi előrelépést találtak ki Magyarországon az elmúlt években? Hány és milyen rangos nemzetközi elismerést kaptak a magyar orvosok az elmúlt időszakban?

2012. márc. 18. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Én még csak magyar ember szájából hallottam dicsérni a magyar orvosképzést és piedesztálra emelni.


Nem tartjátok ezt furcsának?

2012. márc. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!