Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van olyan, hogy záróvizsga...

Van olyan, hogy záróvizsga után megkapjuk a diplomát és 2 éven belül elég letenni a nyelvvizsgát? És ha nem, akkor visszaveszik és addig oklevelet kapunk?

Figyelt kérdés

Nekem tanulmányi szerződésem van és benne van a szerződésben,hogy 2014.június 30-ig be kell nyújtanom a diplomát a munkahelyen. Megkérdeztem a hölgyet aki ezt nálunk intézi,hogy lehet-e majd halasztást kérni arra,hogy a nyelvvizsgát utána tehessem le és ne kelljen suli mellett még azzal is foglalkoznom. Ő mondta ezt,hogy ő hallott ilyesmit,de elvileg halasztást is kérhetek,de ez még jobb lenne. Viszont ez olyan hihetetlenül hangzik nekem:) Meg az is,hogy egyáltalán nem kell már nyelvvizsga,de ebbe nem hinném hogy az iskola belemegy!


Egyébként Miskolci Egyetemre járok,ha ez számít vagy ha iskolafüggő ez a dolog!


2012. márc. 23. 15:24
 1/2 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom,hogy 5 év az elévülés,vagyis a sikeres államvizsgától számítva ennyi időn belül kell letenni a nyelvvizsgát,hogy kiadják a diplomát. Ha a diploma napjáig nincs meg a nyelvvizsga,akkor oklevél van csak,amint megvan nyelvvizsga hivatalos eredménye,akkor kiállítja az iskola a diplomát. A nem kell nyelvvizsga,az picit érdekesebb. A jelenleg emlegetett megoldás szerint bizonyos életkorú illetve meghatározott éve végzett hallgatók esetében tervezik,hogy érvényes nyelvvizsga nélkül is kiállításra kerüljön a diploma. A másik elkerülési mód,hogy orvosi szakvéleménnyel igazolni,hogy a nyelvtanulás nem v nehézkes egy adott betegség v fogyatékosság miatt. Erről általában a TVSZ és/vagy annak melléklete szokott rendelkezni,hogy mikor és milyen feltételek mellett lehet élni vele. A fő kérdésre visszatérve én a TO-t javasolom. Ha az adott ügyintéző nincs teljesen tisztában a lehetőségekkel,akkor érdemes lenne megkérdezni egy másik ügyintézőt is. Valaki biztosan tudni fogja 100%-os biztonságra.
2012. márc. 24. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem fogsz addig diplomát kapni,amíg a nyelvvizsgád nincs a kezedben, csak egy oklevelet arról, hogy záróvizsgáztál.

Szerintem ne halogasd a nyelvvizsgát, semmi értelme. Egy mai középfokú lerakásához nem kell nyelvzseninek lenni...

2012. márc. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!