Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Magyarországon miért nincs...

Magyarországon miért nincs olyan, hogy gimibe 9. -be te magad választod meg az óráidat (mint az USA-ban)?

Figyelt kérdés
Az, hogy 8.-ig kell egy csomó tantárgyat tanulni, amit te magad a saját szemszögedből úgy látsz, hogy felesleges, mégis tanulni kell, oké. De gimibe 9.-be általában már mindenkinek meg van az érdeklődése egy adott pálya iránt. Meg vannak azok a tantárgyak, amiket akar tanulni, és azok is, amiket már nem. Az USA-ban szerintem nagyon jól meg van csinálva, hogy gimibe mindenki olyan órarendet állít össze magának, amilyet akar (persze tudom, hogy ott is megvannak a kötelező órák). Itt 11-be kezdődnek ezek a dolgok, és nem értem, hogy két évet miért kell majd (pl. nekem is) végig szenvednem olyan tantárgyak körében, mint pl. ének, kémia, fizika, rajz stb.
2012. márc. 27. 15:50
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
68%

Azért, mert egy 14 éves gyerek még nem alkalmas arra, hogy eldöntse, valójában mit akar. Kérdezz meg 10 felnőttet, hogy azzal foglalkoznak-e, ami 14 évesen érdekelte őket. 9 nemet fog mondani.

Másrészt az általad említett tárgyak is fontosak, ha nem akarsz műveletlen maradni..

2012. márc. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 A kérdező kommentje:
És az amerikaiak már tudják?
2012. márc. 27. 16:12
 3/59 DDD97 ***** válasza:
66%
Teljesen igazad van, én is így gondolom! Azért ne majmold és szeres annyira az USÁT! lehet hogy ebben az egyben jók...de a többiben.. na mindegy..:D És szerintem azért nincsenek is mondjuk hazánkban megfelelő emberek akik igazán értenek a munkájukhoz, hiszen fél életüket azzal töltik hogy pluszba sok értelmetlen, felesleges dolgot is megtanulnak...oké hogy alapműveltség meg minden.. de pl. 14 éves vagyok és már most tudom h nem a reál tantárgyak érdekelnek, nem is értem őket és nem is érdekelnek.. akkor mért nem kedzhetném modnjuk 9.től csak a humán tárgyakat tanulni, nagyon magas óraszámban, reál tárgyak nélkül... így modnjuk kiváló történész lehetnék, sokkal több tudással, mivel több idő maradna azokra a tárgyakra, amiket szeretek..de sajnos ez nem így van..:( aztsem értem, hogy miért kell tudnom, hogy hogy számoljam ki a trapéz területét? mégis mikor lesz szükségem rá az életben? ha tanítanak, akkor legalább olyat tanítsanak amire szükség is lesz.. sok a felesleges tantárgy.. de sajnos nem tudunk ellenne mit tenni, ez van, ezt kell szeretni, ezt kell kibírni! :) én ilyen lázadó típus vagyok és mindig mindennek az értelmét keresem, ezért nagyon fel tud idegesíteni h minek tanulom azt, amire nem lesz szükségem..remélem ez változni fog.:)) éés sok sikert és kitartást. hamar elmegy az a 2 év.
2012. márc. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 anonim ***** válasza:
80%
Nem tudom, miért nincs ilyen, pedig jó lenne. (Jó lett volna).
2012. márc. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy nem csak én látom így a dolgokat. Amúgy én is humán-beállítottságú vagyok. Sokkal jobban szeretem az irodalmat meg a törit mint pl. a bioszt vagy a kémiát. :) Azért kibírom.
2012. márc. 27. 16:34
 6/59 A kérdező kommentje:
Jah és nem szeretem annyira az USA-t, de azért be kell látni, hogy az messze el maradt Magyarországtól. Ugyanakkor többektől hallottam már, hogy az ottani oktatás elég gyenge és aki itt kettes vagy hármas valamiből az ott 4-es 5-ös lenne, mert annyira "nem viszik túlzásba" a tanulást.
2012. márc. 27. 16:36
 7/59 A kérdező kommentje:
Vagyis Mo. marad el Amerikától. Értsétek jól. xD
2012. márc. 27. 16:37
 8/59 anonim ***** válasza:
11.-től már úgyis te választod a faktokat. addig meg kibírod.
2012. márc. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 anonim ***** válasza:
62%

Megrémítenek a válaszok. ALAPMŰVELTSÉG, KÖNYÖRGÖM..... -.- Aztán úgyis van még időd megtanulni egyetemen, hogy mit akarsz, bőven elé az a pár év rá, ha nem célirányosan akarsz tanulni, menj szakképzőbe, szakiskolába, vagy hogy hívják... amúgy pedig ha nem lenne kémiád, fizikád, rajzod, éneked - akkor kb fele annyit járnál suliba. ami iszonyat kevés. azt ki kellene tölteni vmivel. ami ugyanúgy szakma. amilyen sulik meg vannak. csak nem a gimnázium az, hanem a szakiskola. mivel a gimnáziumnak az a LÉNYEGE h érettségire készítsen fel, minden tárgyból, alaptudást adjon, mert alapvetően az okosabbak kerülnek oda, hogy utána egyetemre menjenek.

Amúgy így visszagondolva az ének volt az egyik olyan tárgyam, ami megmaradt. poénból még mindig egy csomót szoktunk énekelni olyan oldschool magyar dolgokat, mert poén. Mellesleg 9.esen az emberek 90%ának halovány lila gőze nincs, hogy mit akar majd kezdeni magával. Te is annyit tudsz, h utálod a kémiát meg a fizikát mert nem megy, valószínűleg, és unod a rajzot meg az éneket.

Az középiskolai oktatási rendszere meg ezerszer szarabb, mint a miénk. Az egyetemi rendszerük nagyon jó, kevesebben jutnak be, mint itt, de a középsulijaik szarabbak. Ez tény. Amúgy első éves egyetemista vagyok.

Úgyhogy légyszi ne nyafogj és tanuld meg, amit mondanak. :)

2012. márc. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 anonim ***** válasza:

Nincsenek olyan emberek, akik értenek a munkájukhoz?? Jeesus. Megtanulják egyetemen. Tudjátok Amerika azért nem enyhén helyzeti előnyben van egy olyan kis sz*r országgal szemben mint szép hazánk. Ott sincs kolbászból a kerítés. Sokan elég rosszul élnek. Csak nekik van exportjuk, gyáraik, gazdaságuk. A mi gyárainkat bezárták XY emberek és úgy alapvetően nehezebb egy szar helyzetben lévő államot helyre pofozni, mint egy tök jót helyben tartani.

Mellesleg az oktatásnak a legnagyobb része azzal telik, hogy használod az agyad, tanulsz és güzülsz, mert ez egyfajta kitartást ad, hozzáállást a dolgokhoz, de amit dolgozni fogsz, nagyrészt egyetemen tanulod meg (ha ugye gimiről beszélgetünk) másrészt legnagyobbrészt a munkahelyeden.

Én most integrálszámítással számolok valószínűséget villanykörtékre vonatkozóan, pedig közgazdász vagyok (előző válaszoló, első éves egyetemista) és nem nyafogok.

Te úgy gondolod, hogy a fejlődési út az, hogy Magyarországnak is így kellene tanítania középsuliban? És legyünk mind idióta szakbarbárok? Egyébként valószínűleg ez vajmi keveset segítene rajtunk. Komolyan, menj szakmát tanulni szakközépbe.

2012. márc. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!