Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szolnoki Varga K. Gimnázium...

Szolnoki Varga K. Gimnázium magyar-angol két tannyelvű tagozatán az angol szóbelire hogyan/miből lehet készülni? Milyen?

Figyelt kérdés

A fiam jövőre lesz nyolcadikos, és oda szeretne tovább tanulni. Minket főleg az angol szóbeli felvételi érdekel. Hogyan célszerű rá készülni? Miből?

Egyéb más javaslatnak is örülnénk.


2012. márc. 30. 16:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Én most vagyok 8-os. Nekem az egyik iskolába a szóbelin például tételeket kellett húznom. Például ennél az iskolánál ilyen témakörök vannak:

[link]

Lehet ilyenre számítani, ezek az alap dolgok, mesélni a családról, az otthonról, az iskolájáról.A szabályokat is nézze át rendesen, az egyik barátnőmnek az angol szóbelijén szabályokból is kellett húzni(igeidők,segédigék). Általában az iskola felszokta tüntetni a témaköröket, de ha nem akkor nem árt megkérdezi az abban az iskolában tanult két tannyelvűs diákoktól hogy miket kérdeztek a szóbelin. Persze ha a fia mindenképpen ebben az iskolában szeretne tanulni, több tagozatot is bejelölhet ha van. De akkor abból fog szóbelizni amit az iskolában az első helyen jelölt meg.

2012. ápr. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!


Készültél-e külön a felvételire, vagy elég volt, amit az iskolában tanultál?

Ha másból is készültél, megkérdezhetem mi volt az?

Illetve általánosban ti melyik könyvből tanultok?

2012. ápr. 1. 21:37
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen külön készültem a felvételire is.Én városba lakom, de de egy falusi iskola tanulója vagyok, heti 4 angolunk van, s nem mindig elég. Így külön készültem, kerestem angol gyakorló oldalakat az interneten, azok is sokat segítettek.A szóbelin nekem szövegértés is volt és fel kellett ismernem a múlt idő két alakját, hogy melyik melyik. Aztán az igék első második és harmadik alakját is tudni kellett.Vagy is nem árt az se!

Másból inkább annyiból készültem hogy több ismeretlen szavakat kerestem az interneten, de rengeteget segített.Mert szerintem nem minden általános iskolában adnak nagy hangsúlyt az angol nyelv tanítására. Mindenképpen az igeidők használatát gyakoroltam.

Nekünk alsóba Chatterbox volt. Felsőbe pedig nekünk Project van.

2012. ápr. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséged!
2012. ápr. 3. 17:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!