Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A BGF-et miért tartják ennyire...

A BGF-et miért tartják ennyire elismertnek? (leírás)

Figyelt kérdés

Köztudott, hogy a BGF a Corvinus utáni legjobb gazdasági képzést nyújtó intézménynek van beállítva. Nagyon sokat utána olvastam, beültem órákra, beszéltem ottani diákokkal és általános vélemény, hogy a tanárok rosszak, de nagyon durván követelnek. Érdemes megnézni az oktatók rangsorát, ott is a vége fele van a BGF, hiszen nagyon sok diák jut egy tanárra és ők se elismertek annyira. Ez lenne a siker kulcsa, hogy sokat követelnek? Meglepő. Egyébként egy kutatást végzek és azért keresgélek ennyit az iskolákról. Vannak intézmények viszont, akik a hírnevükhöz képest nagyon-nagyon jók. Például ilyennek találtam a Szent István Egyetem GTK-karát is. A kutatás előtt nem sokat hallottam róla, de voltam ott is órákon, beszéltem még ott tanuló és elballagott diákokkal. Mindenki szereti, a tanárok nagyon jók, a követelmény teljesíthető, ha valaki rendesen tanul, mégse örvend nagy hírnévnek. Nektek mi a véleményetek erről? Szerintetek mi alapozza meg egy iskola hírnevét?


Előre is köszönöm mindenkinek a válaszokat! :)



2012. márc. 31. 21:44
 1/5 A kérdező kommentje:
Itt a rangsor: [link]
2012. márc. 31. 21:48
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
az elmúlt két évben én is rengeteget olvasgattam erről, bár ennyire nem mélyültem el benne, de ahogy én látom, a BGF éppen azért ennyire felkapott, mert nehéz megszerezni azt a tudást, amit ott nyújtanak, ha elmész egy állásinterjúra, akkor egy BGF-est hamarabb felvesznek mint egy SZIE-st
2012. márc. 31. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
90%

Az iskola hírnevét valószínűleg a vállalatok visszajelzései határozzák meg, plusz hosszú ideje működik már az intézmény (korábban Pénzügyi Számviteli Főiskola). Alapjában véve sokkal gyakorlatiasabb a BGF, mint a Corvinus és a számvitelt mi már az első szemesztertől kezdve tanuljuk. A tanárokról inkább csak annyit, hogy vegyes a felállás. Nincs olyan fontosabb tárgy, ahol ne lenne legalább 1-2 nagyon jó tanár.

A SZIE feltehetőleg éppen azért kevésbé felkapott, mert a követelmények teljesíthetőbbek és nem annyira szigorúak, a tanárok pedig kedvesebbek.

2012. ápr. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Bár régen feltetted már a kérdést és lehet h nem is fogsz már ránézni, de erre válaszolnom kell.


Honnan veszed h a tanárok rosszak?

Egyáltalán nem rosszak, csak sok magasról lesz@rja az embert, amiben részben igazat adok nekik, ugyanis a hallgatók nagy része csak melegedni jár a suliba. Milyen érzés lehet az a tanárnak, hogy a nagy előadóban bent ül 400 ember akiknek előadást kell tartania és a 400 emberből kb 20 ül az első sorokban mivel csak őket érdekli a dolog. A többiek hátul és a karzaton esznek-isznak, beszélnek, laptopoznak, zenét hallgatnak és kérésre nem fejezik be. Nem kell csodálkozni, h ezek után nem érdekli a tanárokat a hallgatók gondja...



..."nagyon sok diák jut egy tanárra és ők se elismertek annyira..."


Te ezt honnan tudod, h a BGF-s tanárok nem elismertek?

Csak hogy egy párat megnevezzek:

Először is ott van dr.Sztanó Imre, aki -mint tudni illik- a jelenleg hatályos számviteli törvény megalkotója.

dr.Juhász István: volt államtitkár, a hajdani Pénzügyi Minisztérium vmeik nagyobb szervének az igazgatója vagy elnöke is volt -nemtom a tisztség pontos nevét-, fontos szerepe volt az adótörvények alkotásában

Vigvári András: dr. meg prof. meg kismillió dolog, rengeteg szakkönyvet és szakcikket ír, több bank ügyvezető igazgatója volt, stb neki túl hosszú lenne mindent felsorolni


Ez mindössze 3 név volt, de ők eléggé ismertek és elismertek az ország gazdasági életében

2012. szept. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

a második válaszoló vagyok, és sikerült bekerülnöm a BGF pénzügy és számvitel szakára, aminek rettentően örülök :)

bár még csak két hete tart a suli, sajnos egyet kell értenem az előttem szólóval, nagyon sok hallgatót nem is érdekel, amit tanul, csak azt nem értem, hogy akkor minek jöttek ide

ne haragudj, de nagyon nagy hülyeség, amit írtál, rengeteg híres, neves tanár tanít a BGF-en, aki komolyan gondolja, az szereti is a főiskolát

2012. szept. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!