Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek mennyi lesz a...

Szerintetek mennyi lesz a ponthatár kb. a Szegedi Tudományegyetem GTK karán, a pénzügy számvitel szakon? Tavaly a fizetős 290, a támogatott meg 390 körül volt. (Most is annyi hely lesz, mint tavaly, csak mind fizetős. )

Figyelt kérdés
Valaki, ha van tippje, mondja el. Köszönöm szépen!
2012. ápr. 6. 11:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Állami: 460 körül

Fizetős: Akörül, ahol tavaly.


Ugyanis töredék keretszámot kaptak előbbire.

2012. ápr. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Félreértesz. Egy darab támogatott helyet nem kapott a GTK. Ezért nem tudom, hogy most a tavalyi 2 pontszám között várható a ponthatár, vagy hol.(?)
2012. ápr. 6. 12:04
 3/8 anonim ***** válasza:

Ja, bocsi, nem olvastam el rendesen.


Szerintem legutóbb a fizetősön mindenkit felvettek, akik oda kerültek a rangsor alapján és elérték a minimum ponthatárt, és köztük 292 ponttal rendelkezett az, akinek a legkevesebb volt.


De nézd meg a felvételi statisztikát, tavaly 57 támogatottat és 32 fizetőst vettek fel, ez pont annyi, mint amennyit idén felvehetnek fizetősre. Szóval szerintem nem nagyon fog emelkedni a tavalyi 292-höz képest a ponthatár a fizetősön, szinte mindenkit fel fognak venni, aki hajlandó fizetni érte.

2012. ápr. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a korrekt választ! Sokat segítettél! :)
2012. ápr. 9. 19:42
 5/8 anonim ***** válasza:
ÉN még hozzátenném, hogy jóval kevesebben fognak gazdasági karra jelentkezni idén. Az osztályomból tavaly még 14-en oda akartak menni, most csak 4-en jelentkeztek.
2012. ápr. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. ápr. 17. 21:13
 7/8 anonim ***** válasza:
én vagyok az előző válaszoló. most néztem statisztikákat, és úgy számoltam hogy 42%-kal csökkent a GTK-ra jelentkezők száma, de ugyanúgy 270 helyett kapott az egyetem. Túljelentkezés van ígyis, de már jóval kisebb mértékű. Én úgy saccolom, - hogy ha az érettségik a tavalyi szinten maradnak - legrosszabb esetben 340 pont lesz a ponthatár!
2012. ápr. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
hú! :))) köszi!
2012. máj. 8. 13:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!